پیش بینی قیمت دلار امروز 1 مرداد 1401

پیام جدید آمریکا به قیمت دلار در ایران

کدخبر: 509961
قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته به سمت کانال جدید حرکت کرد همین امر موجب شد تا عده ای از تحلیلگران ارزی بازار ارز اول مرداد ماه را صعودی پیش بینی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازدهی نرخ دلار در تیر ماه منفی بود . اسکناس آمریکایی در رقم منفی ۱۶/ ۰ درصد ثبت شد.به عقیده  فعالان بازار ارز  تهران  سیاست جدید بازار‌ساز در کنار انتظارات سیاسی مثبت و منفی نسبت به آینده مذاکرات برجام  و قدرت‌های جهانی از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار بر روند نرخ آزاد ارز در تیر ماه بوده است.

رشد قیمت دلار در بازار شبانه 

قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته به سمت کانال جدید حرکت کرد همین امر موجب شد تا عده ای از تحلیلگران ارزی  بازار ارز اول مرداد ماه را صعودی پیش بینی کنند.

همچنین در اکوایران ببینید : امضای رییس جمهور پای قیمت ۵۰ قلم کالا

خط قرمز بازار ساز در مورد نرخ دلار 

عده ای دیگر از بازیگران ارزی می گفتند که رفتار بازار ساز در چند وقت اخیر به خوبی نشان داده که عبور  دلار از کانال جدید یکی از خط قرمز های این نهاد بوده است و با عرضه ارز از ورود دلار به کانال جدید  ممانعت کرده است.

با این حال عده ای دیگر به سرنوشت  دلار در تیر ماه اشاره می کردند.نرخ دلار در ماه ابتدایی تابستان در مقاطعی توانست وارد کانال جدید شود . 

پیام جدید آمریکا به قیمت دلار 

از طرفی هم  از برجام هم اخبار منفی مخابره می شود .جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، در گفت‌وگو با دیلی‌ بیست با اشاره به اینکه دولت بایدن تلاش کرده برای مذاکرات احیای برجام مهلت نهایی مشخص نکند، گفته است: این مهلت محدود است و احتمالا طی یک یا دو ماه آینده تمام می‌شود. همین امر باعث شده عده ای از معامله گران در انتظار صعود دلار در بلند مدت باشند . 

تیتر یک
از دست ندهید