گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

قیمت دلار و سکه پایین آمد

کدخبر: 512168
اقتصادنیوز: در بازار امروز دوشنبه 10 مرداد ماه 1401 قیمت دلار و سکه پایین آمد .

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار  در بازار امروز دوشنبه 10 مرداد ماه هم در تهران پایین آمد هم در سلیمانیه و هرات.

قیمت دلار پایین آمد 

 نرخ دلار امروز نزدیک به 200 تومان افت کرد  و از مرز مقاومتی پایین آمد. معامله گران معتقد بودند در صورتی که قیمت دلار  نتواند بالای مرز یاد شده قرار بگیرد احتمال برگشت دلار  تا نیمه کانال وجود خواهد داشت .

 قیمت دلار در هرات  امروز تقریبا  220 تومان از دیروز پایین تر  معامله شد . در بازار ارز سلیمانیه هم امروز قیمت دلار  با 170 تومان کاهش یک کانال عقب نشینی کرد .نرخ حواله درهم نیز امروز افت 70 تومانی را تجربه کرد.

ردپای برجام در بازار ارز 

 از نگاه برخی از فعالان بازار مجموع عوامل یاد شده باعث شد که دلار در تهران بر مدار کاهش قرار بگیرد . اخبار جدید برجامی هم باعث شده که معامله گران احتیاط بیشتری در خرید و فروش ها داشته باشند. 

قیمت طلا و سکه پایین آمد

قیمت اونس طلا  دیشب تا 1760  دلار پایین آمد . فلز گران بهای جهانی عصر امروز در مقایسه با دیروز 7 دلار بالا تر بود و در محدوده 1774 دلار معامله شد. 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار عصر امروز در مقایسه با دیروز  4 هزار تومان پایین تر بود . این فلز زرد رنگ داخلی ظهر امروز به قیمت 1 میلیون و 362 هزار و 300 تومان  به فروش رسید . 

بازار سکه هم امروز با عقب نشینی نرخ دلار بر مدار نزول قرار گرفت. قیمت هر قطعه سکه امامی دیروز در محدوده 15 میلیون تومان معامله شد اما امروز نزدیک به 150 هزار تومان ریزش کرد.

قیمت فلز گران بهای داخلی امروز به کانال 14 میلیون تومان برگشت و به قیمت 14 میلیون و 850 هزار تومان معامله شد.

برخی از تحلیگران بازار سکه معتقدند در صورتی که مرز مقاومتی سکه از دست برود احتمال برگشت تا محدوده 14 میلیون و 500 هزار تومان هم وجود خواهد داشت. 

ارزش ذاتی سکه امروز 13 میلیون و 218 هزار تومان بود و حباب سکه نسبت به دیروز 1 درصد پایین آمد . حباب قیمت سکه امروز 12 درصد بود. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی