رصد بازار خودرو؛

این خودروها ارزان نشدند!

کدخبر: ۵۱۶۵۹۹
اکو ایران : ریزش قیمت ها در بازار خودرو ادامه دارد با این حال برخی خودروها در مقابل کاهش قیمت مقاومت می کنند.
این خودروها ارزان نشدند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، بررسی قیمت های بازار خودرو در بازه یک هفته ای نشان می دهد به رغم نزولی شدن نمودار قیمتی بسیاری از محصولات تولیدی دو خودروساز بزرگ کشور اما پنج خودروی تیبا 2، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 6 دنده، رانا پلاس، سمند با موتور EF7 و سمند LX در مقابل کاهش قیمت مقاومت می کنند.

طی یک هفته اخیر فضای اقتصادی کشور تحت تاثیر نتایج مذاکرات احیای توافق نامه برجام قرار داشت و شاهد ریزش قیمت ها در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو بودیم. اخبار مخابره شده از نزدیک شدن دیدگاه تهران و واشنگتن برای احیای توافق نامه برجام سبب شده تا تعداد فروشندگان در بازار خودرو افزایش یابد اما خریداران با این تحلیل که در صورت نهایی شدن مذاکرات احیای برجام شاهد ریزش بیش از پیش قیمت ها خواهیم بود از ورود به بازار امتناع کرده و همچنان منتظر شنیدن اخبار بیشتر از روند مذاکرات برجامی هستند.

بررسی قیمت های بازار نشان می دهد امروز فروشندگان تیبا 2 مدل 1401 را با قیمت 205 میلیون تومان به بازار عرضه کردند. دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 6 دنده نیز 485 میلیون تومان در بازار قیمت خورد. خریداران رانا پلاس نیز برای در اختیار گرفتن این خودرو باید حساب خود را 300 میلیون تومان شارژ کنند. سمند با موتور EF7 و سمند LX نیز با قیمت 348 میلیون تومان و 307 میلیون تومان در دسترس خریداران قرار دارند.

البته به نظر می رسد هر چه احیای توافق نامه برجام رنگ واقعیت به خود بگیرد شیب کاهش قیمت خودرو در بازار تندتر می شود.

جدول قیمت خودرو 30 مرداد 1401

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی