بازارساز اجازه ماندگاری فتح کانال ۳۲ را خواهد داد؟

قیمت دلار در نقطه جوش؟ /آرامش قبل از طوفان در بازار

کدخبر: ۵۲۴۷۰۲
اقتصادنیوز: بررسی هسته مرکزی بازار پشت خطی دلار نشان می دهد که تحریم های جدید آمریکا و فضای تاریک برجام موجب دلسردی عده ای از بازیگران ارزی شده است.
قیمت دلار در نقطه جوش؟ /آرامش قبل از طوفان در بازار

به گزارش اقتصادنیوز ، بعد از تحریم های آمریکا علیه ایران در پنجشنبه شب گذشته خون قیمت دلار به جوش آمد و اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی به بالای مرز ۳۲ هزار تومان نفوذ کرد.

دلسردی بازار ارز از برجام

بررسی هسته مرکزی بازار نشان می دهد که تحریم های جدید آمریکا و فضای تاریک برجام موجب دلسردی عده ای از بازیگران ارزی شده است.

شوک قیمت دلار و طلا به بازار سکه /پیش بینی قیمت سکه امروز

آرامش قبل از طوفان در بازار دلار؟

عبور قیمت دلار از مرز حساس بازارساز در حالی اتفاق افتاده که در هفته اول مهر ماه بازار ارز تهران آرامش را تجربه کرده بود.عده ای از معامله گران از نوسان محدود قیمت دلار در هفته اول مهر ماه به عنوان آرامش قبل از طوفان یاد کردند.

افزایش قیمت دلار در هرات

شب گذشته قیمت دلار در معاملات پشت خطی هرات تا پله نهم کانال ۳۱ هزار تومان بالا رفت. این قیمت در مقایسه با قیمت نقدی روز پنجشنبه تقریبا ۳۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد.

دلار سلیمانیه به نقطه جوش رسید

قیمت دلار شب گذشته در بازار پشت خطی سلیمانیه هم به نقطه جوش رسید.‌اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده بیش از ۴۰۰ تومان از معاملات نقدی عصر روز پنجشنبه گذشته بالاتر بود.

شرایط برای پرواز قیمت دلار فراهم شد

برخی از تحلیلگران فنی معتقدند به نظر می رسد شرایط برای پرواز نرخ دلار به کانال ۳۲ هزار تومان فراهم شده است. از نگاه این دسته از فعالان بازار احتمال رسیدن اسکناس آمریکایی به مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار امروز وجود دارد.

بازارساز اجازه ماندگاری در کانال ۳۲ را خواهد داد؟ 

با این حال عده ای از بازیگران ارزی می گفتند بازارساز به راحتی اجازه فتح و ماندگاری در کانال ۳۲ هزار تومان را نخواهد داد و با تزریق عرضه سد راه معامله گران افزایشی قرار خواهد گرفت.

روز گذشته با وجود تعطیلی روز جمعه  بازار ساز با عرضه سنگین دلار در بازار توافقی به دنبال قدرت نمایی بود.

 بازارساز در شروع معاملات توافقی روز جمعه، ابتدا ۷۴ میلیون دلار و نیم ساعت بعد، ۱۰۰ میلیون دلار یعنی رقمی در حدود ۱۰ برابر متوسط معاملات روزانه بازار توافقی، دلار با نرخ ۳۰۸۵۰ تومان در این بازار عرضه کرد.

به نظر می رسد بانک مرکزی با عرضه سنگین دلار در بازار توافقی، قصد دارد نرخ ارز را زیر مرز ۳۲ هزار تومان مدیریت کند.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید