قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۹/ اونس طلا افت کرد

کدخبر: ۵۲۶۷۵۰
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۶۶۳ دلار و ۸ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۹/ اونس طلا افت کرد

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم از رویترز، بالا رفتن ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا باعث شده قیمت طلا برای پنجمین روز پیاپی کاهش یابد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد کاهش به 1663 دلار و 8 سنت رسید.

سود ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا حدود 4 درصد افزایش‌یافته و شاخص دلار 0.3 درصد بالا رفته‌است. بدین‌ترتیب قیمت طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر شده و تمایل برای خرید آن پایین می‌آید.

تحلیلگران عقیده دارند این سطح از نرخ سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا ارزش دلار را بالاتر برده و بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد. همچنین هشدارهای صندوق بین‌المللی پول درمورد رکود اقتصاد دنیا تمایل به دلار به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را افزایش می‌دهد.

طبق گفته این تحلیلگران، قیمت طلا در محدوده بین 1658 تا 1676 دلار گیر افتاده‌است.

به‌دنبال انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در مورد بازار اشتغال در این کشور که بهتر از حد انتظار بود، حالا تمام تمرکز به گزارش تورم در آمریکا جلب شده که در روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود تورم در آمریکا همچنان بالا بوده و باعث شود فدرال‌رزرو به سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی خود ادامه دهد.

درحالی‌که همواره از طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان تورم بالا و بی‌ثباتی‌های اقتصادی یاد می‌شود، اما افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی هزینه نگهداری این فلز گران‌بها را بالا برده و تمایل برای آن را کاهش می‌دهد.

قیمت نقره امروز با 0.99 درصد کاهش به 19 دلار 42 سنت رسید و پلاتین با 0.58 درصد کاهش 896 دلار و 73 سنت معامله می‌شود.

تیتر یک
  • بررسی نرخ سودبازارهای مالی در هفته دوم آذر

    اقتصادنیوز: در بررسی بازارهای مالی هفته دوم آذر ماه دوبازار بانکی همچنان ثابت بوده و تغییری نداشته اند. طبق داده های…

کارگزاری مفید