گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

چشمک آژانس به قیمت دلار و بازار سکه

کدخبر: ۵۲۶۸۶۹
اقتصادنیوز: برخی از فعالان بازار معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار بالای مرز مقاومتی 32 هزار و 800 تومان قرار بگیرد این امرممکن است موجب ورود تقاضای جدید به بازار شود و به تبع آن نرخ دلار وارد کانال 33 هزار تومان شود. از سوی دیگر برخی از معامله گران باور داشتند بازارساز احتمالا اجازه کانال شکنی به دلار را نخواهد داد.
چشمک آژانس به قیمت دلار و بازار سکه

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار امروز سه شنبه 19 مهر ماه برخلاف روز گذشته بالا رفت. بازیگران ارزی امروز به سمت مرز مقاومتی  32 هزار و 800 تومان حرکت کردند اما نتوانستند به این مرز برسند . نرخ دلار عصر امروز در محدوده 32 هزار و 700 تومان به فروش رسید . 

دلار تهران به مرز حساس رسید

برخی از فعالان بازار معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار بالای مرز مقاومتی 32 هزار و 800 تومان قرار بگیرد این امر ممکن است موجب ورود تقاضای جدید به بازار شود و به تبع آن نرخ دلار وارد کانال 33 هزار تومان شود. از سوی دیگر برخی از معامله گران باور داشتند بازارساز احتمالا اجازه کانال شکنی به دلار را نخواهد داد. 

اثر گزارش جدید آژانس درباره فعالیت‌ هسته‌ای ایران روی  نرخ دلار

عده ای از معامله گران می گفتند که گزارش جدید آژانس درباره فعالیت‌ هسته‌ای ایران نرخ دلار را صعودی کرد. خبرگزاری رویترز نوشته درگزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که این خبرگزاری آن را رویت کرده، آمده است که ایران در حال توسعه توانمندی‌هایش برای غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در تاسیسات زیرزمینی نطنز است و در حال حاضر قصد دارد از برنامه قبلی‌اش فراتر برود.

برخی از تحلیلگران ارزی با اشاره به این خبر می گفتند احتمالا تنش بین ایران و غرب بیشتر شود و نرخ دلار در واکنش به همین خبر  آرایش صعودی به خود گرفت.

پیام دلار هرات و سلیمانیه به تهران

البته برخی از فعالان بازار دلیل رشد قیمت دلار تهران را  ناشی از صعود اسکناس آمریکایی در هرات و سلیمانیه می دانستند. 

نرخ دلار در بازار هرات امروز از مرز مقاومتی 32 هزار و200 تومان بالاتر رفت.  دلار هرات امروز بالای سقف دیروز قرار گرفت.با عبور دلار از مرز مقاومتی یاد شده تقاضای جدید  وارد بازار شد و اسکناس آمریکایی به سمت نیمه کانال 32 هزار تومان حرکت کرد. نرخ دلار هرات عصر امروز 32 هزار 420 تومان بود. این قیمت در مقایسه با دیروز 300 تومان بالاتر بود.

در سلیمانیه هم معامله گران تا نزدیک کانال 33 هزار تومان پیشروی کردند . نرخ دلار سلیمانیه به سطح 32 هزار و 920 رسید و این درحالی است که روز گذشته قیمت دلار  در بازار یاد شده 200 تومان کاهش را تجربه کرد و به روی 32 هزار و 600 تومان قرار گرفته بود. 

رشد نرخ حواله درهم 

از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز به سمت بالا جهش پیدا کرد و موتور محرک افزایشی ها دلار شد. نرخ حواله درهم امروز تا نزدیک 9 هزار و 100 تومان بالا رفت. 

قیمت درهم عصر امروز در حدود 9 هزار و 20 تومان معامله شد که در مقایسه با دیروز تقریبا 70 تومان بالاتر بود. نرخ برابری درهم به دلار بالای 33 هزار و 100 تومان بدست آمد. همین امروز موجب شده انتظارات برای دلار در تهران صعودی باشد . 

دلار رسمی سکته کرد 

البته قیمت دلار رسمی چند روزی است که سکته کرده است و بازار ساز  نرخ دلار را در یک محدوده خاص زندانی کرده است. قیمت دلار متشکل از سه شنبه هفته گذشته تا امروز در محدود 28 هزار و 740 تومان متوقف شده است. دلار صرافی ملی همین سرنوشت را  دارد.قیمت خرید دلار آمریکا در صرافی ملی  28,596 (بیست و هشت هزار و پانصد ونود و شش تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا  28,883(بیست و هشت هزار و هشتصد و هشتاد و سه تومان) اعلام شد.

قیمت طلا نزولی شد 

قیمت اونس طلا امروز با 1670 دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار عصر امروز 2 هزار و 400 تومان پایین تر از روز قبل معامله شد. فلز زرد رنگ داخلی امروز در محدوده 1 میلیون و 359 هزار و 600 تومان به فروش رسید . 

قیمت سکه نزدیک 15 میلیون تومان 

قیمت سکه امامی امروز رشد کرد. هر قطعه از این فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده 14 میلیون و 950 هزار تومان  معامله شد. البته عده ای از معامله گران مدعی بودند که قیمت سکه وارد کانال 15 میلیون تومان هم شده است.این قیمت در مقایسه با دیروز 100 هزار تومان گران تر بود.ارزش ذاتی سکه امروز 12 میلیون و 856 هزار تومان بود. حباب سکه هم در محدوده 16 درصد بدست آمد. 

 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید