گپ منفی دلار در بازار سلیمانیه؛

دلار به خواب رفت، سکه ریزش کرد /طلا‌ در سراشیبی

کدخبر: ۵۲۹۷۵۰
اقتصادنیوز: بیش از دو هفته است که نرخ دلار در تهران نوسان محدود پلکانی را تجربه می کند.قثمت طلا و سکه هم امروز ریزش کرد.
دلار به خواب رفت، سکه ریزش کرد /طلا‌ در سراشیبی

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در سومین روز هفته یعنی 2 آبان ماه حکایت از نوسان محدود قیمت دلار دارد.

 نوسان محدود پلکانی دلار/ دلار به خواب رفت

بیش از دو هفته است که نرخ دلار در تهران نوسان محدود پلکانی را تجربه می کند. افزایشی‌های بازار این ریسک را نمی‌پذیرند که بی‌محابا اقدام به خرید‌های شدید کنند. از نظر این دسته از بازیگران ارزی بازارساز با مداخله ارزی جلوی هیجانات ارزی را گرفته و دلار به خواب عمیق فرو رفته است

نرخ دلار امروز در مقایسه با عصر دیروز نوسان اندکی را تجربه کرد و در محدوده 32 هزار و 650 تومان معامله شد. نرخ دلار در معاملات نقدی دیروز با 32 هزار و 700 تومان بسته شد. 

بازار دلار هرات هم امروز مانند تهران رنج شد. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار فوق با 32 هزار و 370 تومان به فروش رسید.

گپ منفی دلار در بازار سلیمانیه

نرخ دلار در بازار ارز سلیمانیه امروز با گپ منفی باز شد. قیمت شروع امروز از قیمت بسته شده دیروز پایین تر بود. نرخ دلار سلیمانیه در ابتدای معاملات نقدی امروز 32 هزار و 730 تومان بود که نسبت به روز یکشنبه 120 تومان پایین تر بود؛ اما در ادامه معاملات نقدی نرخ دلار به 32 هزار و 870 تومان رسید که نسبت به روز گذشته تفاوت چندانی داشت. به عبارت دیگر می توان گفت نرخ دلار امروز در تهران، سلیمانیه و هرات رنج بود. 

نرخ حواله درهم امروز در محدوه 9 هزارتومان تا 9 هزار و 40 تومان به فروش رسید.نرخ برابری درهم به دلار امروز  33 هزار و 170 تومان بود که نسبت به روز های گذشته پایین تر بود . 

کاهش قیمت اونس طلا

بازار جهانی طلا امروز شاهد ریزش قیمت اونس طلا بود. فلز گران بهای جهانی روز شنبه رشد قابل توجهی را ثبت کرد. هر اونس طلا  روز شنبه در محدوده 1658 دلار به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با  روز جمعه 19 دلار رشد را نشان می دهد. 

روز یکشنبه بازار جهانی طلا تعطیل بود و در بازار امروز دوشنبه قیمت اونس طلا 11 دلار افت کرد و در محدوده 1647 دلار معامله شد . 

قیمت طلا‌ در سراشیبی 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار  امروز مانند روز گذشته در سراشیبی قرار گرفت. فلز زرد امروز  4 هزار و 100 تومان افت کرد و تا محدوده 1 میلیون 342 هزارو300 تومان پایین آمد.

سکه بازان عقب نشینی کردند

 قیمت سکه  هم در زمان نوشتن این گزارش 14 میلیون  و 900 هزار تومان بود که نسبت به عصر دیروز 50 هزار تومان کاهش را نشان می دهد.

به نظر می رسد‌، محدودیت های بازار ارز برای خرید موجب شده است که سکه با فشار تقاضا و افزایش حباب مواجه شود. با این حال، سکه دچار شوک قیمتی نشده است و بازارساز توانسته است که اجازه ندهد فلز گران بهای داخلی سقف قیمتی مهرماه ۹۹ یعنی محدوده ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را تجربه کند. 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید