ترس بازیگران ارزی از جریمه مالیاتی

سقف کوتاه مدت قیمت دلار /پیش بینی قیمت دلار

کدخبر: ۵۳۳۴۹۰
اقتصادنیوز : فعالان بازار می گفتند در صورتی که نرخ دلار امروز مرز حساس ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد احتمال برگشت دلار تا ابتدای کانال ۳۵ هزار تومان هم محتمل خواهد بود.
سقف کوتاه مدت قیمت دلار /پیش بینی قیمت دلار

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران روز گذشته شاهد عقبگرد قیمت دلار بود.اسکناس آمریکایی که تا نزدیک مرز 37 هزار تومان پیشروی کرده بود با نسخه جدید بازار ساز  اندکی مهار شد و تا مرز 36 هزار تومان عقب نشینی کرد. 

ترس بازیگران ارزی از جریمه مالیاتی

گفته می شود در بازار ارز، تمایل به خرید ارز سهمیه ای با توجه به احتمال جریمه های مالیاتی، کاهش یافته است ولی تقاضای احتیاطی تا حدی در بازار حضور دارد و در این شرایط، پایین بردن قیمت دلار برای بازارساز پرهزینه تر خواهد بود. 

دلار سهمیه ای خریدار ندارد/سیگنال بودجه ای به بازار ارز

نسخه بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز

بانک مرکزی در نخستین واکنش اقدام به تسهیل‌گری در راستای خرید ارز سهمیه‌ای کرد. تا پیش از این هر شخص جهت خرید ارز توافقی باید در صفوف طولانی مقابل صرافی‌های مجاز می‌ایستاد و با ارائه کارت ملی خود تا سقف 2‌هزار دلار به صورت سالانه اقدام به خرید ارز با قیمتی پایین‌تر از بازار آزاد می‌کرد. اما از روز‌های پیش سازمان بازار متشکل ارزی در اقدامی جدید از شعب برگزیده برخی بانک‌ها به عنوان محل خرید ارز توافقی خبر داد.

علاوه بر آن با ارائه سامانه هوشمند خرید ارز معضل ایستادن در صف خرید ارز را نیز برطرف ساخت. بازارساز در اقدام بعدی خود با کمک نهاد‌های قضایی تعداد ۱۷ تن از سوداگران ارزی را دستگیر کرد تا از نوسان‌دهی این افراد به معاملات ارزی جلوگیری کند.

شوک ریزشی به قیمت دلار و سکه

سقف کوتاه مدت قیمت دلار

شب گذشته هم در معاملات پشت خطی فشار خریداران اندکی کمرنگ تر شد.عقب گرد دلار موجب شده بود که دیشب برخی معامله گران عنوان کنند، میانه کانال ۳۶ هزار تومان، سقف کوتاه مدت قیمت دلار است و بهتر است که فعلا از خریدهای قبلی خود کسب سود کنند و آماده قرار گرفتن در موقعیت خرید در نرخ های پایین تر باشند.

پیش بینی قیمت دلار

فعالان بازار می گفتند در صورتی که نرخ دلار امروز مرز حساس ۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد احتمال برگشت دلار تا ابتدای کانال ۳۵ هزار تومان هم محتمل خواهد بود.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۳۶…

از دست ندهید
کارگزاری مفید