رصد بازار مسکن؛

خانه‌های کلنگی در میرداماد چند؟

کدخبر: ۵۳۸۲۳۸
خانه کلنگی با متراژ ۱۴۰۰ متر در بلوار میرداماد ۴۵۰ میلیارد فروخته می‌شود؛ تقریبا متری ۳۲۰ میلیون. این رقم الان تقریبا با قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ صفر کیلومتر برابری می‌کند و ۴.۵ برابر بیشتر از میانگین ارزش خانه‌های مسکونی در آن محدوده از تهران است.
خانه‌های کلنگی در میرداماد چند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو، قیمت خانه کلنگی در تهران به لطف قابلیت سرمایه‌گذاری می‌تواند از ارزش خانه‌های مسکونی بیشتر باشد. طبق آخرین آمارهای رسمی متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران به عنوان گران‌ترین بخش بازار مسکن به متری ۸۸ میلیون تومان رسیده، اما بررسی جدیدترین فایل‌های مربوط به فروش خانه کلنگی نشان می‌دهد در منطقه یک فروشنده‌های زیادی چند برابر این رقم را به خریداران پیشنهاد می‌دهند. این وضعیت فقط مختص منطقه یک نیست و از این دست موردها در سایر مناطق پایتخت زیاد است.

قیمت خانه کلنگی در قیطریه تهران ۱۷۰ میلیارد تومان ناقابل اعلام شده است. متراژ این خانه هزار متر است و فروشنده ارزش هر متر را ۱۷۰ میلیون تومان درنظر گرفته. رقمی که طبق آمارهای رسمی تقریبا دو برابر متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی در منطقه یک به‌حساب می‌آید.

در محله اراج که بخشی از منطقه یک است و معمولا قیمت خانه‌های آن کمتر از محله‌هایی مثل نیاوران و فرمانیه و... است، خانه کلنگی دیگری را متری ۹۰ میلیون تومان آگهی کرده‌اند که باز هم از میانگین ارزش آپارتمان‌های مسکونی منطقه یک (حدود ۸۸ میلیون تومان) بیشتر است. متراژ این ملک کلنگی چهار هزار و ۳۰۰ متر است و خریدار باید ۳۸۷ میلیارد تومان بابت خرید آن بپردازد.

 

در محله نیاوران خانه کلنگی سه طبقه با متراژ مجموع ۳۵۰ متر را ۹۵ میلیارد تومان می‌فروشند. با یک ضرب و تقسیم ساده ارزش هر متر از این خانه کلنگی کمی بیش از ۲۷۰ میلیون تومان به‌دست می‌آید که این رقم سه برابر بیشتر از متوسط قیمت مسکن در منطقه یک است. از این دست آگهی‌ها و فروشنده‌ها در سایر مناطق تهران هم پیدا می‌شود و ارقام شگفت‌انگیز خانه‌های کلنگی فقط به منطقه یک محدود نمی‌شود.

قیمت خانه کلنگی در دهکده المپیک توسط فروشنده‌ای ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. این خانه که طبق اعلام فروشنده هنوز قابلیت سکونت دارد، متری ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آگهی شده و این رقم از میانگین ارزش خانه‌های مسکونی منطقه پنج (تقریبا متری ۵۵ میلیون تومان)، متری هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بیشتر است.

در بلوار میرداماد تهران که بخشی از منطقه سه محسوب می‌شود، خانه کلنگی با عمر بنا ۳۰ سال را ۴۵۰ میلیارد تومان آگهی کرده‌اند. متراژ هزار و ۴۰۰ متری این ملک، ارزش هر متر را از دید فروشنده نزدیک ۳۲۰ میلیون تومان نشان می‌دهد که با این پول می‌شود الان یک دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ صفرکیلومتر خرید. ناگفته نماند که رقم ۳۲۰ میلیون تومانی هر متر از این ملک کلنگی، ۴.۵ برابر میانگین ارزش خانه‌های مسکونی منطقه سه به‌شمار می‌رود.

خانه کلنگی ۱۱۰ متری در محله سلسبیل دقیقا چهار میلیارد تومان آگهی شده است. رقمی که نشان می‌دهد فروشنده بابت هر متر مربع انتظار دریافت ۳۶ میلیون تومان را دارد که این رقم تقریبا چهار میلیون تومان از میانگین ارزش خانه‌های منطقه ۱۰ که سلسبیل را در خود جای داده، بیشتر است.

قیمت خانه کلنگی ۳۰۰ متری در شهرک کاروان که بخشی از منطقه ۱۵ تهران واقع در جنوب شهر است، ۱۱ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان است. به زبان ساده فروشنده بابت هر متر از این خانه کلنگی چشم‌انتظار پرداخت ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است؛ تقریبا ۱۳ میلیون تومان بیشتر از متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۵. در این ملک ۳۰۰ متری، سه واحد ۹۰ متری ساخته شده و ۲۵ سال از عمر بنا آن می‌گذرد.

در محله زاهد گیلانی که بخشی از منطقه ۱۳ است، خانه کلنگی ۱۱۶ متری را شش میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کردند. در این بخش از شهر میانگین ارزش خانه‌های مسکونی متری ۴۱ میلیون تومان است، اما فروشنده این ملک کلنگی ارزش هر متر را ۱۲ میلیون تومان بیشتر یعنی ۵۳ میلیون تومان درنظر گرفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید