پیش بینی قیمت دلار بعد از ادعای بلومبرگ درباره غنی سازی 84 درصد

پیش شرط کاهشی شدن قیمت دلار /معامله گران محتاط شدند

کدخبر: ۵۵۶۴۳۲
با این حال در صورتی که نرخ دلار در بازارهای مجاور تهران آرام گیرد و از سوی دیگر بازار ساز بتواند چاره ای برای نرخ درهم بیندیشد این امر ممکن است قدرت کاهشی را تا حدودی تقویت کنند
پیش شرط کاهشی شدن قیمت دلار /معامله گران محتاط شدند

به گزارش اقتصادنیوز ، چراغ سبز نرخ حواله درهم به قیمت دلار در روزهای اخیر باعث شده سطح انتظارات برای اسکناس آمریکایی در تهران تقویت شود.

معاون بانک مرکزی برکنار شد؟

فوری/ سقف سوخت‌گیری محدود شد

درهم به سقف جدید رسید

قیمت درهم دیروز به یک سقف جدید رسید و به تبع آن نرخ دلار نیز رشد کرد.در شرایط فعلی بخشی از فعالان بازار معتقدند که تا زمانی بازار درهم سر و سامان نگیرد آشفتگی بازار کنترل نخواهد شد.

البته از نگاه تحلیلگران ارزی نوسانات افزایشی نرخ ارز در چند وقت اخیر علت های مختلف دیگری هم داشته و یکی از دلایل اصلی آن خروج سرمایه از کشور ، نرخ تورم ، افزایش نقدینگی، کنترل شدید قیمت ارز در بازارهای مرزی ، تنش های سیاسی غرب و تهران بوده است.

 رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب شد 

پیام شبانه آمریکا به بازار دلار 

دیشب خبرگزاری های داخلی ایران خبر دادند خبرگزاری بلومبرگ به نقل از دو دیپلمات بلند پایه مدعی شده بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران هفته گذشته اورانیوم ۸۴ درصد غنی‌شده را شناسایی کرده‌اند.

این شبکه آمریکایی به نقل از دو دیپلمات ارشد ادعا کرد بازرسان آژانس در ایران هفته گذشته اورانیوم غنی شده‌ای را شناسایی کردند که زیر حد نصاب لازم برای یک سلاح هسته‌ای است

این رسانه مدعی است که تا به امروز این بالاترین میزان یافت شده توسط بازرسان آژانس در ایران است و این غلظت (84 درصد) فقط 6 درصد کمتر از حد لازم برای یک سلاح است.این ادعا با واکنش فوری ایران و غرب روبرو شد. شب گذشته عده ای از معامله گران ادعای بلومبرگ را شوک شبانه آمریکا به بازار ارز پشت خطی تعبیر کردند.

رشد شبانه قیمت دلار

گفته شد نرخ دلار دیشب در بازار شبانه در واکنش به این ادعا رشد کرده بود. در شرایط فعلی عده ای از بازیگران ارزی تصور می کنند این ادعا ممکن است بر سطح تنش ها بیفزاید و تقاضای احتیاطی در بازار ارز بیشتر شود.این دسته از احتمال تداوم رشد قیمت دلار در بازار امروز سخن گفتند. 

با این حال در صورتی که نرخ دلار در بازارهای مجاور تهران آرام گیرد و از سوی دیگر بازار ساز بتواند چاره ای برای نرخ درهم بیندیشد این امر ممکن است قدرت کاهشی را تا حدودی تقویت کنند 

تیتر یک
  • مقصود فراستخواه:

    اقتصادنیوز: مقصود فراستخواه جامعه شناس واستاد دانشگاه در گفت‌وگو با سالنامه شرق به چالش‌های جامعه ایرانی پرداخت.

از دست ندهید
کارگزاری مفید