سقوط آزاد قیمت میلگرد در بازار

کدخبر: ۵۵۸۶۳۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت صمت گفت: امروز قیمت میلگرد در بازار از حدود ۳۴ هزار تومان به کمتر از ۲۷ هزار تومان رسید.
سقوط آزاد قیمت میلگرد در بازار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، سخنگوی وزارت صمت گفت: با برطرف شدن محدودیت گاز صنایع و افزایش تولید، امروز حدود ۱۱۲ هزار تن تقاضای میلگرد در بورس کالا ثبت و به همان میزان هم عرضه شد ضمن اینکه شاهد کاهش قیمت میلگرد در بازار نیز هستیم.

مصوبه مهم مجلس برای نرخ ارز

فوری/ این افراد سود سهام عدالت می گیرند

امید قالیباف، در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر افزود: قطعی گاز صنعت فولاد و التهابات بازار ارز، باعث شد که قیمت‌ها در بازار و در زنجیره فولاد، به خصوص میلگرد و تیر آهن افزایش پیدا کند که به هیچ وجه از نظر وزارت صمت قابل قبول نبود.

خبر مهم شورای رقابت درباره قیمت پایه و نهایی خودروهای داخلی

عرضه 500 هزار خودرو بدون قرعه کشی+ شرایط ثبت نام

وی ادامه داد: بر همین این اساس، تصمیم گرفته شد که همه زنجیره فولاد، صد درصد تولیدات خود را در بورس کالا عرضه کنند، علاوه بر آن، سقف قیمت پایه نیز بر اساس نرخ ارز نیمایی تعیین شود و بر همان اساس وارد رقابت شود.

قالیباف گفت: تخصیص شمش باید براساس اطلاعات شفافی که واحد‌های تولیدی از میزان نیاز و فروش خود ارائه می‌کنند، انجام شود؛ بدین معنی که اگر اطلاعات یک واحد تولید میلگرد کمتر از ۸۰ درصد باشد، نمی‌تواند از بورس کالا شمش خریداری کند و حتما باید موجودی انبار و مقدار فروش، با مقدار شمشی که از بورس کالا تامین می‌کند، متناسب باشد.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد امروز قیمت میلگرد در بازار از حدود ۳۴ هزار تومان به کمتر از ۲۷ هزار تومان رسید. ضمن اینکه براساس کشف قیمت انجام شده، پیش بینی می‌کنیم روند کاهشی قیمت میلگرد و تیر آهن و سایر مقاطع فولادی، در روز‌های آینده نیز ادامه یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید