نقشه بازار سهام در آخرین روز کاری سال 1401

آخرین پله سال صعودی بورس طی شد /فولاد و شستا در صدر

کدخبر: ۵۶۲۳۱۴
بازار سهام در معاملات امروز روند ساعت پایانی روز معاملاتی اخیر را ادامه داد. شاخص کل بورس تهران در آخرین روز معاملاتی سال 1401 رشد تراز 2.87 درصدی را تجربه کرد و شاخص کل هم‌وزن نیز با 1.7 درصد افزایش تراز همراه بود.
 آخرین پله سال صعودی بورس طی شد /فولاد و شستا در صدر

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران امروز با 54 هزار و 712 واحد افزایش به تراز یک میلیون و 960 هزار واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس تهران نیز با رشدی کمتر از شاخص کل، تراز 585 هزار واحدی را پشت سر گذاشت.

امروز یک‌شنبه بیست و هشتم اسفند ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با صعود 54 هزار و 712 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 960 هزار و 457 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 9 هزار و 777 واحدی در رقم 585 هزار و 249 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 503 واحدی در سطح 24 هزار و 394 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن  فرابورس  نیز هزار و 807 واحد رشد کرد و به رقم 100 هزار و 933 واحد رسیده است.

نمادهای پیشران

امروز نمادهای فولاد، فملی، فارس، وپاسار و تاپیکو بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای رمپنا، وبملت، کالا و بورس از نمادهای مؤثر منفی بر روند امروز شاخص کل بازار بودند.

در  فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا، کگهر و هرمز بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل  فرابورس  گذاشتند و نمادهای مارون، فرابورس و ددانا بیشترین اثر کاهنده بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز فولاد و شستا بیشترین تراکنش را داشتند و وکغدیر و خساپا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، کرمان، گدنا و انتخاب پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

image_143256

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی