جایگزین برجام در بازار ارز

حباب سکه صعودی شد /ردپای عربستان و چین در بازار ارز ایران

کدخبر: ۵۶۵۷۸۲
اونس طلا پایان هفته را بالای دو هزار دلار به پایان رساند که مانع از فشار فروش سکه از جانب اونس طلا می‌شود.
حباب سکه صعودی شد /ردپای عربستان و چین در بازار ارز ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، این روزها خبر مذاکرات ایران، چین و عربستان جایگزین برجام برای بازار ارز شده است و باید دید این اخبار قدرت شکست خط روند صعودی را به بازار ارز می‌دهد یا دلار بالای خط روند صعودی پایدار می‌ماند.

جایگزین برجام در بازار ارز

تعطیلات نوروزی به پایان رسیده و دلار تهران پس از آن رروند نزولی به خود گرفته است.  قیمت دلار  پس از اینکه در بازار به اصطلاح غیررسمی تا کانال ۶۰ هزار تومانی پیشروی کرده بود، با خبر سفر رافائل گروسی - رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران - ریخت و خبر توافق ایران و عربستان در چین هم  سقوط دلار  را تندتر کرد.

بررسی نمودار تکنیکالی دلار نشان می‌دهد که اسکناس آمریکایی از شهریور قبل روی خط روند صعودی در حال حرکت است که فقط یک بار در اسفند این خط شکسته ولی سریعا به بالای خط روند صعودی خود بازگشته است.

برای توقف روند صعودی از نظر تکنیکالی لازم است  قیمت دلار  خط روند صعودی خود را بشکند و برای مدتی پایین آن تثبیت شود. در حال حاضر محدوده ۴۹ تا ۵۰ هزار تومانی کف خط روند صعودی است که اگر دلار بتواند پایین این خط روند معامله و تثبیت شود از منظر تکنیکی روند صعودی دلار متوقف خواهد شد.

هرچند خبر حذف دلار از روابط تجاری ایران و روسیه مورد توجه بازار قرار نگرفت، زیرا برای  بازار ارز  خبر سوخته‌ای تلقی می‌شد که پیش از این هم بارها مخابره شده بود، ولی امضای بیانیه مشترک حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران و همتای سعودی‌اش در چین طی هفته قبل مانع از پیشروی دلار در کانال بالاتر شد.

در حقیقت این روزها خبر مذاکرات ایران، چین و عربستان جایگزین  برجام  برای بازار ارز شده است.

روند صعودی حباب سکه

اونس طلا پایان هفته را بالای دو هزار دلار به پایان رساند که مانع از فشار فروش سکه از جانب اونس طلا می‌شود. هفته گذشته سکه امامی با تکیه بر رشد قیمت اونس مقدار زیادی کاهش پیدا نکرد و بر خلاف دلار دارندگان سکه زیان کمتری را ثبت کرده‌اند.

بررسی  حباب سکه  نشان می‌دهد که با  کاهش قیمت دلار  حباب سکه روند صعودی به خود گرفته که نشان‌دهنده مقاومت معامله‌گران سکه در برابر اصلاح قیمت است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید