سیگنال خودرویی به بورس /پیش بینی بازار سهام 28 فروردین 1402

کدخبر: ۵۶۷۸۲۱
معاملات دیروز بورس تهران با مازاد تقاضا به پایان رسید اما ارزش مجموع صف‌های خرید کمتر از روز شنبه بود و شاخص‌ها کمتر از روز قبل رشد کردند.
سیگنال خودرویی به بورس /پیش بینی بازار سهام 28 فروردین 1402

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌های  بازار سهام  به رشد ادامه دادند. برای  پیش بینی  بورس  امروز  –دوشنبه 28 فروردین- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه شاخص کل 21 هزار و 117 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 11 هزار و 417 واحد صعود کرد. همچنین  شاخص کل  فرابورس  276 واحد بالا آمد و  شاخص هم وزن  فرابورس رشد هزار و 419 واحدی داشت. 

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 454 نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 220 نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، 67 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 33 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت توسعه و عمران امید (ثامید)، شرکت‌ ایران تایر (پتایر) و شرکت واسپاری ملت (ولملت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در  فرابورس  نیز شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود (کشرق)، شرکت عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای  خاهن  (شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران)، خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران) و زپارس (شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره (زدشت)، شرکت مدیریت سرمایه گذاری  کوثر  بهمن (وکبهمن) و شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 230 نماد صف خرید داشتند و 19 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 21 درصدی نسبت به روز قبل به 2 هزار و 88 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 950  درصدی به 42 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز 

معاملات دیروز  بورس تهران  با مازاد تقاضا به پایان رسید اما ارزش مجموع صف‌های خرید کمتر از روز شنبه بود و شاخص‌ها کمتر از روز قبل رشد کردند. 

بدین ترتیب تعداد نمادهای قرمزپوش بازار نیز بیشتر از روز قبل شد و 33 درصد نمادها قرمزپوش بودند. 

نمادهای پارسان، وامید، ومعادن، اخابر، شبندر، شتران و  حکشتی  بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. در مقابل فارس، رمپنا و  فملی  بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

ورود پول حقیقی نیز برای سومین روز متوالی ادامه داشت اما رقم آن نسبت به روز شنبه افت 78 درصدی داشت و به 475 میلیارد تومان کاهش یافت. نمادهای غبشهر، حکشتی، اخابر، وپارس، وامید، ولکار، پارسان، کحافظ،  شبریز  و کوثر بیشترین ورود سرمایه را داشتند. در مقابل وکغدیر، وبصادر، فولاد، فملی و شستا بیشترین خروج  پول حقیقی  را ثبت کردند. 

بنابراین در معاملات دیروز همچنان روندهای مثبت تداوم داشت اما از نرخ و شدت آن‌ها کاسته شد. در این میان تحلیلگران بنیادی اعلام از سر گیری  عرضه  خودرو  در بورس کالا  را سیگنال مثبتی برای بازار می‌دانند و تحلیل گران تکنیکی از تارگت بعدی شاخص در محدوده 2 و میلیون و 300 هزار واحد صحبت می‌کنند. شاخص دیروز در فاصله 25 هزار واحد کانال 2.3 میلیونی قرار گرفت. تکنیکالیست‌ها معتقدند شاخص تا سطح 2 میلیون و 370 هزار واحد صعود خواهد کرد. آیا شاخص از الگوهای تکنیکی پیروی خواهد کرد؟ این سؤالی است که در روزهای آینده شاهد تحقق یا عدم تحقق آن خواهیم بود.

پیش بینی بورس

تیتر یک
کارگزاری مفید