مدیرعامل سایپا مطرح کرد

این خودروی جدید را نصف قیمت بازار بخرید!

کدخبر: ۵۶۷۸۷۸
آن طور که این مدیر ارشد خودروسازی سایپا می گوید ساندروی ایرانی به لحاظ کیفیت بهتر از نمونه فرانسوی موجود در بازار خودرو خواهد بود.
این خودروی جدید را نصف قیمت بازار بخرید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، سایپا به دنبال این است تا بعد از بیش از چهار سال که رنو بازار ایران را ترک کرد بار دیگر خانواده ال 90 با داخلی سازی به خط تولید خود بازگرداند. شریک فرانسوی سایپا با بازگشت تحریم ها در سال 1397 ترجیح دادند تا به همکاری خود با نارنجی های جاده مخصوص پایان دهند. محصولات رنو در بازار خودرو همواره جز محصولات پرتقاضا قرار دارد.

خبر خوش وزیر صنعت درباره فروش قسطی خودرو

 مدیرعامل سایپا اعلام کرد قیمت ساندروی ایرانی نصف قیمت مدل حاضر در بازار خودرو خواهد بود. البته محمدعلی تیموری تاکید کرده با توجه به اینکه هنوز مراحل تایید استاندارد کامل نشده بنابراین نمی توان به طور قطع درباره قیمت این خودرو اظهارنظر کرد. آن طور که این مدیر ارشد خودروسازی سایپا می گوید ساندروی ایرانی به لحاظ کیفیت بهتر از نمونه فرانسوی موجود در بازار خودرو خواهد بود.

شوک بزرگ به ثبت نامی های ایران خودرو و سایپا بدون قرعه کشی

تیموری در ارتباط با دلیل کیفیت نمونه داخلی سازی شده ساندرو به نسبت مدل موجود در بازار می گوید به نظر من کیفیت بالاتر از خودروی مشابه اروپایی است. چرا که از لحاظ قطعات، زنجیره قطعه سازی ایران که در زمان حضور فرانسوی‌ها فعال بودند، با همان قالب‌ها و مواد قطعات را تامین‌ می‌کنند. از نظر موتور هم، موتور خودروی قبلی k4 بود که یورو ۴ بود و قدرت گشتاور آن نیز از موتور فعلی کمتر بود.

مدیرعامل سایپا درباره خط تولید موتور این خودرو می گوید این خط مدرن ترین خط موتورسازی ایران است و رباتیک بودن خط بالای ۶۰ درصد است. این میزان رباتیک بودن به نظر تیموری سبب می شود تا خطای قطعات ایستگاه به ایستگاه توسط ربات کنترل شود. این مدیر ارشد خودروشاز تاکید می کند تنها نکته در این خط در قطعات پکینگ است که اصطلاحا قطعات استاندارد نام دارد و وارد می‌شود. البته این قطعات کمتر از هشت درصد موتور است.

تیموری می گوید وی افزود: حدود شش سال به دنبال داخلی سازی P90 بودیم و این مهم در مراحل پایانی قرار دارد و طی سال جاری این خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز شنبه؛

    اقتصادنیوز: در روزی که اغلب نمادهای بازار با افت قیمت مواجه بودند، شاخص بورس تهران بیش از ۷۳ هزار واحد سقوط کرد.

کارگزاری مفید