وزیر روحانی در کابینه رئیسی سِمَت گرفت

کدخبر: ۵۶۹۴۸۶
وزیر روحانی در کابینه رئیسی سِمَت گرفت. وزیر جهادکشاورزی کابینه روحانی مامور تدوین سند جامع توسعه اقتصاد دانش بنیان غذا و کشاورزی در دولت رئیسی شد.
وزیر روحانی در کابینه رئیسی سِمَت گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «اطلاعات آنلاین»، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری طی حکمی کاظم خاوازی وزیر سابق کشاورزی را به عنوان دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان غذا و کشاورزی این معاونت منصوب کرد. خاوازی ماموریت دارد که سند جامع با رویکرد توسعه زیست‌بوم نوآوری، فناوری و توسعه بازار اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه غذا و کشاورزی و کاهش وابستگی در این حوزه را تدوین کند.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اقدام به ایجاد ستاد جدید «توسعه اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی» با هدف حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیانی در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی و تحقق برنامه‌های آتی دولت کرده است. این ستاد به شکل تخصصی قرار است زیست‌بوم نوآوری، فناوری و توسعه بازار اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه غذا و کشاورزی را در کشور توسعه دهد.

کاظم خاوازی متولد سال ۱۳۴۷ در بیرجند و محقق و پژوهشگر علوم خاک ایرانی و وزیر سابق جهاد کشاورزی در دولت دوازدهم بوده است. وی از دانشگاه تربیت مدرس دکترای کشاورزی با گرایش خاک‌شناسی دارد و عضو مدعو فرهنگستان علوم ایران است.

خاوازی پیش از این در کابینه روحانی وزارت جهاد کشاورزی را بر عهده داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید