ارزش معاملات خرد از مرز 21 همت گذشت!

شکسته شدن رکورد 33 ماهه ورود پول حقیقی به بورس +اینفو

کدخبر: ۵۷۰۳۶۶
بازار سهام امروز با رشد 73 هزار واحدی شاخص کل و افزایش تراز 14.4 هزار واحدی شاخص هم‌وزن مواجه بود. در انتهای روز جاری مجموع ارزش معاملات خرد سهامی از 21 هزار میلیارد تومان گذشت.
شکسته شدن رکورد 33 ماهه ورود پول حقیقی به بورس +اینفو

به گزارش اقتصادنیوز، در روند معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افزایش 73 هزار و 257 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح دو میلیون و 438 هزار و 544 واحد بالا آمد.

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 14 هزار و 454 واحدی در رقم 800 هزار و 949 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 627 واحدی در سطح 30 هزار و 370 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن فرابورس 2 هزار و 196 واحد رشد کرد و به رقم 143 هزار و 588 واحد رسیده است.

در پایان معاملات ‌روز شنبه، 473 نماد رشد قیمت داشتند و 190 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 71 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 29 درصد بازار افت قیمت داشتند.

رکورد 33 ماهه ورود پول حقیقی شکسته شد!

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از مرداد ماه سال 1399 به بیش از دو هزار و 500 میلیارد تومان رسید. ورود پول حقیقی امروز بورس تهران به نسبت روز چهارشنبه 250 درصد افزایش داشت که امید بخش تداوم روند صعودی بازار سهام در آینده‌ای نزدیک است.

در معاملات روز شنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وکغدیر اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 66.8 میلیارد تومان بود. کالا دومین رتبه خروج را داشت و پس از آن، نمادهای وبملت، وغدیر، چدن و خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، فولاد با ورود 314 میلیارد تومان، بیشترین ورود پول حقیقی را داشت و امین و فخوز در رتبه‌های بعدی بودند.

افزایش قیمت شاخص‌سازان بازار سهام

امروز نمادهای بزرگ بازار که در هفته‌های گذشته رشد قیمت کمتری به نسبت سهم‌های سبک داشتند؛ با رشد قیمت قابل توجه‌ای همراه بودند و  با تأثیر مثبت موجب رشد تراز شاخص شدند. فولاد، فارس، فملی، شستا و ومعادن  بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در فرابورس ایران نیز بیشترین اثر مثبت را نماد‌های کگهر، آریا، هرمز و زاگرس بر شاخص کل بازار داشتند. بیشترین تراکنش نیز در میان فرابورسی‌ها به کرمان و قچار تعلق گرفت و نماد‌های شستا، پی‌پاد و فملی بیشترین تراکنش بورس تهران را به ثبت رساندند.

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با کاهش به 43 هزار و 718 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 16 هزار و 363 میلیارد تومان بود که 37 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود. امروز ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش 21 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 21 هزار و 650 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام روز شنبه 9 اردیبهشت 1402 بر مبنای ارزش معاملات

بورس در یک نگاه 9 اردیبهشت

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی