شمارش معکوس در بازار خودرو به صدا در آمد/خودروهای جدید در راه بازار

کدخبر: ۶۰۱۸۴۶
اقتصادنیوز: وزارت صمت اعلام کرد: ۱۳ هزار خودرو از خودروهای تولید شده ایران خودرو دارای استانداردهای ۸۵ گانه فاز ۲ برای عرضه در انتظار قیمت‌گذاری است.
شمارش معکوس در بازار خودرو به صدا در آمد/خودروهای جدید در راه بازار

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که براساس اطلاعات ارائه شده ایران خودرو در حال حاضر تعداد ۱۳ هزار دستگاه خودرو تولید شده دارای استانداردهای ۸۵ گانه فاز ۲ هستند که براساس تعاریف شورای رقابت و همچنین لزوم طی شدن فرآیندهای مرتبط با اخذ مجوز استاندارد TA جهت عرضه به بازار، باید مراحل قیمت‌گذاری آنها در فرایند اجرایی شورای رقابت طی شود.همچنین ۱۹۷۰۰ دستگاه خودرو به نام مشتریان فاکتور شده و در حال طی شدن مراحل شماره‌گذاری و حمل به مقصد نمایندگی‌های سراسر کشور است.

در شرکت سایپا نیز ۳۴۱۷۱ دستگاه خودرو موجود است که از این میزان ۹۹۴۸ دستگاه فاکتور شده و فاقد پلاک هستند و به محض شماره‌گذاری تحویل مشتریان خواهند شد.

۲۱۷۰۸ دستگاه خودرو نیز در انتظار صدور مجوز استاندارد و آماده فروش و فاکتور برای مشتریان است که از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۶۴ دستگاه خودرو نیسان و ۶۳۴۶ دستگاه کوئیک است.

همچنین ۱۰۷۷ دستگاه خودرو تولید سال ۱۴۰۱ موجود است که در انتظار اعلام نظر سازمان ملی استاندارد به سر می‌برد و ۱۴۳۸ دستگاه نیز به علت کسری قطعات در فرآیند تکمیل قرار دارد که پس از تکمیل وارد فرآیند فروش می‌شود.

وزارت صمت مدعی شده که دپو خودرو توسط دو خودرو ساز سایپا و ایران خودرو صحت ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید