مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

پایان ماه‌عسل مشاوران املاک/ این بنگاه‌ها پلمب می‌شوند!

کدخبر: ۶۰۹۲۶۳
اقتصادنیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه مهم‌ترین عامل ریزش قیمت‌ مسکن در استان تهران برخورد با مشاوران املاک سوداگر و غیر مجاز و پلمب آنها بوده‌ است، گفت: میزان ریزش قیمت مسکن در تهران به ٢۵ درصد رسیده‌است.
پایان ماه‌عسل مشاوران املاک/ این بنگاه‌ها پلمب می‌شوند!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا ، حسین جنتی درباره میزان واحدهای مسکن ملی در تهران اظهارکرد: در مجموع ۴٩٧ هزار واحد مسکونی در استان تهران برنامه ساخت داریم که بخشی از آن واحدهای نهضت ملی هستند و بخشی دیگر مربوط به پروژه‌های بازآفرینی شهری است که علمیات ساخت ٣۴٠ هزار واحد آغاز شده‌ است.

وی ادامه داد: تا کنون ١۶٠ هزار نفر در استان تهران برای پروژه واحد نهضت ملی تایید نهایی را گرفته‌اند و برای ١٢٠ هزار نفر زمین تامین شده‌ که ۴٣ هزار واحد آن مربوط به باز آفرینی شهری است.

همچنین از این ١۶٠ هزار نفر ۵٠ هزار نفر آورده اولیه را واریز کرده‌اند و متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه پیامک واریز آورده اولیه برای متقاضیان ارسال می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره قیمت‌ها در بازار مسکن تهران گفت: ریزش قیمت مسکن از شهرهای حومه به شهر تهران هم رسیده‌ که مهم‌ترین علت آن برخورد با مشاوران املاک غیرمجاز است و در استان تهران بیش از ١۶٠٠ واحد مشاور املاک غیر مجاز را پلمب کردیم و از سوداگری مسکن در این مشاوران املاک جلوگیری کردیم که این اقدام در بازار مسکن موثر بود و برخورد با مشاوران املاک غیر مجاز همچنان ادامه دارد و به طور میانگین در هفته ٣٠ واحد مشاور املاک غیر مجاز پلمب می‌شود.

جنتی در پاسخ به این سوال که کارشناسان براین باور هستند که علت اصلی ریزش قیمت‌ها رکود مسکن است، ورود مسکن به دوره رکود چه میزان در افت قیمت‌ها اثرگذار بوده، اظهارکرد: یک بخشی از این ریزش قیمت‌ها به موضوع عرضه مسکن برمی‌گردد که در حال انجام است و برخی از پروژه‌ها در حال بهره‌برداری هستند و عامل دیگر در افزایش عرضه مسکن برخورد با مالکان خانه‌های خالی بوده‌ است که به سازمان امور مالیاتی معرفی شدند.

در نهایت مهم‌ترین عامل ریزش قیمت‌ها برخورد با مشاوران املاک سوداگر و غیرمجاز بوده‌ است.

وی با اشاره به میزان کاهش قیمت مسکن گفت: در تهران میزان کاهش قیمت‌ مسکن به ٢۵ درصد هم رسیده ‌است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی