خسارت فاجعه‌بار اقتصادی مردم غزه از جنگ/ آوار فقر ۹۰ درصدی بر سر غزه

کدخبر: ۶۱۳۷۴۸
اقتصادنیوز: مرکز آمار فلسطین اعلام کرد که حمله رژیم صهیونیستی به غزه ۷۰۰ میلیون دلار خسارت بر دوش مردم در این باریکه گذاشته است.
خسارت فاجعه‌بار اقتصادی مردم غزه از جنگ/ آوار فقر ۹۰ درصدی بر سر غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مرکز آمار فلسطین اعلام کرد که خسارت‌های مستقیم نوار غزه در نتیجه جنگ در ماه نخست حدود ۷۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

بر اساس این گزارش، فقر ۹۰ درصدی، بیکاری ۶۵ درصدی و تورم ۱۲ درصدی از جمله نتایج اقتصادی اعلام شده تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه است.

همچنین بنا بر این گزارش، ۱۴۷ هزار کارگر در بخش خصوصی از کار باز ماندند و ۵۶ هزار واحد صنعتی و صنفی نیز فعالیتشان متوقف شده است.

این گزارش می‌افزاید: ضرر و زیان اقتصادی نوار غزه طی دوره محاصره این باریکه از سال ۲۰۰۷ تاکنون، بدون در نظر گرفتن تاثیر تجاوز کنونی، بالغ بر ۳۵ میلیارد دلار بوده است.

 گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بست و منطقه را بمباران کرد.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید