برقراری روابط تجاری بین ایران و قطر

کدخبر: ۶۱۳۸۵۹
اقتصادنیوز: وزیر نیرو با اشاره به برقراری روابط سیاسی مطلوب بین دو کشور ایران و قطر گفت: خوشبختانه بین دو طرف روابط سیاسی بسیار خوبی حاکم است و این مهم حاصل تلاش‌های دو جانبه ایران و قطر است.
برقراری روابط تجاری بین ایران و قطر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از وزارت نیرو؛ در گفت‌وگوی علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیروی ایران و شیخ محمد بن حمد بن قاسم العبدالله آل ثانی، وزیر صنعت و تجارت قطر بر تشکیل شورای روابط تجاری ایران و قطر به منظور توسعه روابط اقتصادی ۲ کشور تاکید شد.

در آستانه برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر، طی گفت‌وگوی تلفنی "علی‌اکبر محرابیان" وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر و " شیخ محمد بن حمد بن قاسم العبدالله آل ثانی" وزیر صنعت و تجارت قطر و رئیس قطری این کمیسیون بر موضوع تشکیل شورای روابط تجاری برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید شد.

محرابیان در مذاکره با عبدالله آل ثانی با اشاره به برقراری روابط سیاسی مطلوب بین دو کشور ایران و قطر اظهار کرد: خوشبختانه بین دو طرف روابط سیاسی بسیار خوبی حاکم است و این مهم حاصل تلاش‌های دو جانبه ایران و قطر است، بر این اساس برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر در ماه جاری فرصتی مناسب برای ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور خواهد بود.

همچنین وزیر صنعت و تجارت قطر در این گفت‌وگوی تلفنی گفت: با توجه به اهمیت توسعه روابط تجاری دو کشور در حاشیه اجلاس پیش رو، شورای روابط تجاری ایران و قطر تشکیل و به واسطه آن برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه اقتصادی و نیز برگزاری بزرگترین همایش و نمایشگاه تجاری دو کشور صورت می‌گیرد.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، نهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر با حضور وزیر صنعت و تجارت قطر و هیأت همراه به میزبانی وزارت نیرو  از ۱۸ تا ۲۰ آذر در تهران برگزار می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید