پیش‌بینی بورس فردا 3 دی 1402 / خبر مهمی که بین اهالی بازار سرمایه دست به دست شد

کدخبر: ۶۱۷۵۳۵
اقتصادنیوز: امروز خبری در بین اهالی بازار سرمایه دست به دست می‌شد که اپراتورهای اینترنت همراه و ثابت با ارسال نامه‌ای، از رئیس‌جمهور خواستند تا تعرفه بسته‌های اینترنت همراه بالاتر از دو گیگابایت، ۱۰۰ درصد افزایش یابد.
پیش‌بینی بورس فردا 3 دی 1402 / خبر مهمی که بین اهالی بازار سرمایه دست به دست شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز حدود 1800 واحدی منفی خورد تا رقم شاخص همچنان در محدودهای 2.2 میلیون واحدی قرار بگیرد. ارزش بازار نیز در حوالی 7 هزار و 700 هزار میلیارد تومان قرار گرفت و ارزش معاملات هم تا ساعت 12 و 30 دقیقه روز جاری به رقم 7 هزار میلیارد تومان نزدیک شده. نمادهای فملی، فولاد و نماد شپنا نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران داشتند. همچنین گروه خودرویی با ارزش حدود 324 میلیارد تومان در ارزش معاملات همچنان نمادی است که رتبه اول برترین گروه صنعتی را از نظر ارزش معاملاتی به خود اختصاص می‌دهد. گروه فلزات اساسی و گروه شیمیایی در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

 وضعیت شاخص هم وزن امروز نسبت به روزهای قبل کمی بهتر شده بود شاخص هم وزن با رشد 444 واحدی کار را به پایان برد.

تعدیل شاخص بورس / معاملات یک کانال بالا آمد + اینفوگرافیک

 امروز خبری در بین اهالی بازار سرمایه دست به دست می‌شد که اپراتورهای اینترنت همراه و ثابت با ارسال نامه‌ای، از رئیس‌جمهور خواستند تا تعرفه بسته‌های اینترنت همراه بالاتر از دو گیگابایت، ۱۰۰ درصد افزایش یابد. این در حالی است که هزینه اینترنت و با توجه به کیفیت و بحث فیلترینگی که برای آن وجود دارد در این ایران نسبت به سایر کشورهای در اعداد و ارقام بالاتری قرار دارد.

 همچنین سازمان بورس اطلاعات مربوط به معاملات در هفته پیش را منتش کرده است و طبق داده‌های منتشر شده از سوی این سازمان تعداد کدهای فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته همچنانی که در هفته‌های پیشین روی عدد و محدوده 340 هزار نفر بوده است در این محدوده قرار گرفته است.

 همچنین حدود 10 درصد از ارزش معاملات هفته گذشته به صنعت خودرو و قطعات خودرویی اختصاص داشته است و پس از آن فلزات اساسی با حدود 8.5 درصدی در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند و سومین صنعت نیز محصولات شیمیایی است که حدود 8.4 درصدی از ارزش معاملات هفته پیش را به خود اختصاص داده است.

 اما در ادامه اختلافات بین شورای رقابت و گروه خودروسازی بهمن، شورای رقابت در نامه‌ای اعلام کرده است که شرکت بهمن‌موتور تا پیش از تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ هیچ الزامی برای تبعیت از قاعده قیمتی شورای رقابت و فروش محصولات خود به قیمت‌های محاسبه شده توسط فرمول شورای رقابت نداشته است.

 این در حالی بود که هفته گذشته این شورا رای دادگاه مبنی بر گران فروش این خودرو ساز را از دادگاه دریافت کرده بود و قیمت سهم این نماد از محدوده‌های مثبت تا صف فروش افت کرد.

 در این نامه ذکر آمده است که از ابتدای ورود شورای رقابت به موضوع خودرو، بازار خودروهای سواری مونتاژی (CKD) (که شرکت بهمن‌موتور نیز یکی از تولیدکننده آن‌هاست)، انحصاری تشخیص داده نشده و مشمول قیمت‌گذاری شورای رقابت نبوده‌اند. اولین بار در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ خودروهای مونتاژی نیز مشمول انحصار و ملزم به تبعیت از قاعده قیمتی شورای رقابت شدند؛ بنابراین شرکت بهمن‌موتور تا پیش از تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ هیچ الزامی برای تبعیت از قاعده قیمتی شورای رقابت و فروش محصولات خود به قیمت‌های محاسبه شده توسط فرمول شورای رقابت نداشته است.

 

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

 شاخص کل در جریان معاملات روز جاری با افت حدود 1800 واحدی کار را به پایان برد تا ارزش معاملات در بازار در محدوده‌های 7 هزار میلیارد تومانی قرار بگیرد.

 بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس اوراق بهادار نماد فملی، فولاد و نماد شپنا داشتند.

 اما بازار امروز دقیقاً در انتظار وضعیت گزارش ماهانه شرکت‌ها است و می‌توان به گزارش نماد پتایر اشاره کرد که با انتشار گزارش فروش ماهانه این شکرت اهالی بازار به این نماد توجه کرده و نماد با 3 درصد مثبت کار را تمام کرد.

 از منظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در محدوده‌های 2.2 میلیون واحدی قرار گرفته است. محدوده‌ای که در خرداد ماه سال جاری به عنوان یک سطح حمایتی برای شاخص در نظر گرفته می‌شد و این انتظار برای شاخص وجود داشت که در این سطح مورد حمایت قرار بگیرد. اما با شکست این سطح شاخص کل با افت همراه و محدوده 2.2 میلیون واحدی به عنوان سطح مقاومتی شناخته شده است

 و این موضوع دقیقاً در این روزها باز هم حس می‌شود که شاخص کل با رسیدن به محدوده 2.2 میلیون واحدی در حال جنگ با مقاومت 2.2 میلیون واحدی است و با شکست این محدوده می‌توان به صعود ادامه دار شاخص کل امیدوار بود البته که الگوی کلاسیک مستطیل ایجاد شده در نمودار شاخص کل نوید این موضوع را می‌دهد که شاخص کل می‌تواند به اعداد و ارقام بالاتری برسد.

کل

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید