رصد بازار خودروهای داخلی؛

تکانه شدید در بازار خودرو با یک خبر!

کدخبر: ۶۱۸۱۲۳
اقتصادنیوز: قیمت خودرو بعد از صحبت‌های هفته گذشته معاون وزیر صمت درباره شیوه جدید ‌ارزش‌گذاری محصولات داخلی، در بازار آزاد بین دو تا ۱۵ میلیون بالا رفت.
تکانه شدید در بازار خودرو با یک خبر!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو؛ منوچهر منطقی همزمان با آخرین روز‌های پاییز امسال در حاشیه نشست تخصصی صنعت خودرو بحث سند راهبردی جدید در این حوزه را مطرح کرد که براساس آن قرار است تا پایان سال قیمت‌گذاری محصولات داخلی به خود خودروسازان واگذار شود. باوجود تکذیب صحبت‌های آقای معاون توسط شورای رقابت، از آن روز به اینطرف روند صعودی جدیدی در بازار شکل گرفته و فروشنده‌ها قیمت‌های پیشنهادی خودشان را نسبت به هفته قبل تا ۱۵ میلیون بالا برده‌اند.

قیمت محصولات ایران‌خودرو

پژو پارس سال که با موتور XU۷P فروخته می‌شود، از یک هفته قبل به اینطرف بیشترین رشد قیمت را در بازار آزاد خودرو تجربه کرده است.

قیمت پژو پارس سال با موتور XU۷P در بازار آزاد خودرو از زمان مصاحبه منوچهر منطقی تا امروز به شکل میانگین ۱۵ میلیون ارتقا پیدا کرده و از ۵۱۲ به ۵۲۷ میلیون تومان رسیده است. بعد از پژو پارس سال که اتفاقا جزو محبوب‌ترین خودرو‌های داخلی است، افزایش قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما جلب توجه می‌کند.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما یا همان سقف‌شیشه‌ای که گرا‌ن‌ترین تیپ این خانواده نسبتا پرجمعیت است، در این مدت از ۸۱۵ به ۸۲۷ میلیون تومان تبدیل شده و شاهد رشد ۱۲ میلیونی قیمت آن هستیم. مدل‌هایی مثل تارا اتوماتیک تیپ V۲ و V۴ و دنا پلاس اتوماتیک هم رشد قیمت ۱۰ میلیونی را به ثبت رسانده‌اند.

تارا اتوماتیک تیپ v۴ جزو محصول‌های جدید ایران‌خودرو در بازار است و رسما لقب گران‌ترین سواری داخلی را یدک می‌کشد. قبل از نشست تخصصی هفته قبل صنعت خودرو که با مصاحبه معاون وزیر صمت درباره شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو همراه شد، تارا اتوماتیک تیپ v۴ در بازار آزاد ۹۱۰ میلیون ارزش داشت و حالا فروشنده‌های آن به‌شکل متوسط رقمی نزدیک ۹۲۰ میلیون به خریداران پیشنهاد می‌دهند.

دنا پلاس اتوماتیک که یکی دیگر از مدل‌های گرانقیمت داخلی است، در عرض یک هفته به‌جای ۸۰۰ میلیون تومان، ۸۱۰ میلیون تومان معامله می‌شود و قیمت تارا اتوماتیک تیپ V۲ که نسخه معمولی تارا V۴ است، از ۷۷۰ به ۷۸۰ میلیون رسیده است.

پژو ۲۰۷ فرمان‌برقی هم که کمترین رشد قیمت را در محصولات ایران‌خودرو داشته، با رشد قیمت سه میلیونی حالا ۶۱۵ میلیون قیمت خورده است. مدل‌هایی مثل دنا پلاس پنج دنده، تارا دنده‌ای و پژو ۲۰۶ تیپ ۳ سقف‌شیشه‌ای پنج میلیون گران شد‌ه‌اند و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که جزو ارزان‌ترین انتخاب‌ها بین محصولات ایران‌خودرو است، ۴۸۸ میلیون تومان یعنی هشت میلیون بیشتر از هفته قبل قیمت دارد.

قیمت محصولات سایپا

قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد ظرف روز‌های گذشته بین دو تا پنج میلیون افزایش پیدا کرده است. کوییک پلاس اتوماتیک که رشد قیمت بیشتری داشته، در بازار آزاد به‌شکل متوسط ۴۴۵ میلیون تومان آگهی می‌شود که رشد پنج میلیونی را درمقایسه با هفته قبل نشان می‌دهد.

تیبا صندوقدار از خط تولید کنار رفته، اما مدل‌های صفرکیلومتر آن را ۳۲۲ میلیون تومان یعنی چهار میلیون بیشتر از هفته قبل می‌فروشند. تیبا ۲ هم که سرنوشتی مثل تیبا صندوقدار داشته، الان ۳۳۲ میلیون فروخته می‌شود و به همین اندازه گران شده است.

کوییک R دنده‌ای یا همان کوییک دنده‌ای دورنگ، ۳۴۸ میلیون فروخته می‌شود و رشد قیمت سه میلیونی را تجربه می‌کند. مثل شاهین دنده‌ای که حالا به‌جای ۵۸۲، ۵۸۵ میلیون ارزش دارد. ساینا دنده‌ای هم که مثل خانواده تیبا از خط تولید سایپا کنار گذاشته شده، در روز‌های اخیر دو میلیون گران شده و برای خرید آن باید به‌شکل میانگین ۳۳۷ میلیون جور کرد.

مقایسه قیمت خودرو با هفته قبل

خودرو

29 آذر

چهار دی

میزان افزایش قیمت

دنا پلاس

640 میلیون تومان

645 میلیون تومان

پنج میلیون تومان افزایش

دنا پلاس اتوماتیک

800 میلیون تومان

810 میلیون تومان

10 میلیون تومان افزایش

پژو پارس سال XU7P

512 میلیون تومان

527 میلیون تومان

15 میلیون تومان افزایش

پژو 207 فرمان‌برقی

612 میلیون تومان

615 میلیون تومان

سه میلیون تومان افزایش

پژو 207 اتوماتیک پانوراما

815 میلیون تومان

827 میلیون تومان

12 میلیون تومان افزایش

تارا دنده‌ای

670 میلیون تومان

675 میلیون تومان

پنج میلیون تومان افزایش

تارا اتوماتیک تیپ V2

770 میلیون تومان

780 میلیون تومان

10 میلیون تومان افزایش

تارا اتوماتیک تیپ V4

910 میلیون تومان

920 میلیون تومان

10 میلیون تومان افزایش

پژو 206 تیپ 2

480 میلیون تومان

488 میلیون تومان

هشت میلیون تومان افزایش

پژو 206 تیپ 3 پانوراما

525 میلیون تومان

530 میلیون تومان

پنج میلیون تومان افزایش

تیبا صندوقدار

328 میلیون تومان

332 میلیون تومان

چهار میلیون تومان افزایش

تیبا هاچ‌بک

328 میلیون تومان

342 میلیون تومان

چهار میلیون تومان افزایش

کوییک R دنده‌ای

345 میلیون تومان

348 میلیون تومان

سه میلیون تومان افزایش

کوییک پلاس اتوماتیک

440 میلیون تومان

445 میلیون تومان

پنج میلیون تومان افزایش

ساینا دند‌ه‌ای

335 میلیون تومان

337 میلیون تومان

دو میلیون تومان افزایش

شاهین دنده‌ای

582 میلیون تومان

585 میلیون تومان

سه میلیون تومان افزایش

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی