30 هزار مشترک پرمصرف آب نقره داغ شدند+ جزئیات

کدخبر: ۶۲۲۱۸۳
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی بهره‌برداری و دیسپاچینگ برقابی شرکت مدیریت منابع آب ایران از برخورد قانونی با بیش از ۳۰ هزار مشترک پرمصرف و بد مصرف خبر داد.
30 هزار مشترک پرمصرف آب نقره داغ شدند+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، تقی عبادی در شصت و دومین نشست مدیران ارشد بخش آب کشور با تشریح آخرین وضعیت اجرای مدیریت توأمان آب و برق در استان‌ها اظهار داشت: در ۱۰ سال گذشته همواره رهبر معظم انقلاب در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب و برق تذکر داده‌اند.

عبادی گفت: طرح مدیریت توأمان یک ایده دور دست به نظر می‌رسید که پس از سال‌ها انتظار در دولت سیزدهم و با حمایت وزیر نیرو محقق شد. این طرح، یک برنامه با پشتوانه است چرا که اکنون بیش از ۳۰ هزار مشترک پرمصرف و بد مصرف شناسایی و مشمول برخوردهای قانونی شده‌اند.

مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی بهره‌برداری و دیسپاچینگ برقابی شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه مراحل اجرایی مدیریت توأمان آب و برق شامل تجهیز چاه‌ها به کنتورهای فهام (فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی) و تطبیق با پروانه‌ها و پارامترهای بانک اطلاعات چاه‌ها (ساماب) را تشریح کرد.

پارامترهای تحول مدیریت منابع آب با استفاده از فناوری‌های نوین برق و اقدامات لازم جهت تکمیل زیرساخت‌ها از جمله تطبیق چاه‌های کشاورزی با کنتورهای برق از دیگر نکات مورد اشاره عبادی بود.

بر اساس این گزارش، شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیشترین درصد و شرکت آب منطقه‌ای استان فارس با بیشترین تعداد پایش چاه‌ها از طریق کنتورهای فهام، بهترین استان‌ها و استان مازندران به دلیل ماهیت برداشت‌های آب، کمترین پایش را دارند.

وی با تشریح عملکرد سامانه تطابق مشترک آب و برق گفت: از ۲۳۱ چاه آب برق‌دار، مصرف ۲۱۱ هزار چاه مورد بررسی قرار گرفته است و حدود ۲۰ هزار مشترک هنوز مورد تطبیق مصرف آب و برق قرار نگرفته‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی