رصد بازار خودرو؛

کراس اوور لوکس چینی در راه بازار ایران+ عکس

کدخبر: ۶۲۲۸۰۳
اقتصادنیوز: چانگان S7 یا چانگان دیپال کراس اوور شهری محسوب می شود که به زودی راه بازار چین تا ایران را طی کرده تا در دسترس خریداران ایرانی قرار گیرد.
کراس اوور لوکس چینی در راه بازار ایران+ عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، چانگان S7 یا چانگان دیپال کراس اوور شهری محسوب می شود که به زودی راه بازار چین تا ایران را طی کرده تا در دسترس خریداران ایرانی قرار گیرد.

برند دیپال از زیر مجموعه های چانگان است. مدیران چانگان این برند را به تازگی در سال ۲۰۲۲ تاسیس کرده است.

این برند خودرویی تازه تاسیس تا کنون دو محصول مدل خودرو به نام های SL03 و دیگز محصول این برند چینی S7 است.

محصولاتی که با برند دیپال تولید شده اند همگی برقی یا برقی هیبریدی بودند بنابراین به نظر می رسد مدیران چانگان در نظر دارند تا محصولات برقی خود را با برند دیپال روانه بازار کنند.

2qSR6WRBpF7A

نکته قابل توجه اینکه این برند خودرویی در بازار چین به نام شنلان شناخته می شود بنابراین دیپال را می توان نام بین المللی در نظر گرفته شده برای این برند چینی در نظر گرفت.

خودروسازی سایپا در دومین نمایشگاه طرح تحول صنعت خودرو دیپال (شنلان) SL03 را در غرفه خود به نمایش گذاشت تا نشان دهد این خودروساز که به نوعی به عنوان شریک ایرانی چانگان محسوب می شود، بدش نمی آید تا علاوه بر محصولات حاضر در سبد محصولاتی چانگان، نیم نگاهی نیز به محصولات تولیدی زیر مجموعه های این خودروسار چینی داشته باشد.

البته نارنجی های جاده مخصوص اعلام نکرده اند که چه زمانی قصد دارند تا دیپال SL03 را از چین به ابران بیاورند اما می توان گفت فارغ از تعیین بازه زمانی برای این خودروی برقی، حضور این محصول برند دیپال در غرفه سایپا در دومین نمایشگاه طرح تحول صنعت خودرو به آن معناست که این خودروی برقی در لیست محصولات وارداتی سایپا قرار گرفته است‌

البته هنوز مشخص نیست که دیپال S7 چه زمانی و توسط چه شرکتی وارد بازار کشور می شود؟ آیا خودروسازی سایپا آن را وارد می کند یا شرکت واردکننده دیگری این مهم را بر عهده می گیرد؟ اما به نظر می رسد این خودرو با توجه به استقبالی خریداران ایرانی از خودروهای کراس اوور  کرده این شانس را دارد تا زودتر از دیگر محصول برند دیپال در بازار ایران آفتابی شود.

این روزها که سیاست گذار شعار برقی کردن بازار خودرو را می دهد حضور خودروهایی مانند دیپالS7 می تواند حمایت مدیران صمت را پشت سر خود داشته باشد تا مسیر ورورش به بازار از خودروهای وارداتی بنزینی هموارتر  شود. بازار خودرو هم چنانچه قیمت عرضه با توجه به برنامه های حمایتی سیاست گذار خودرویی مانند کاهش سود بازرگانی، مناسب باشد از حضور دیپال S7 استقبال کرده و برای حضورش شمارش معکوس را آغاز می کند.

دیپال S7 هنوز به بازار ایران نیامده بنابر این زود است در مورد آپشن های احتمالی این خودرو صحبت کنیم با این حال این کراس اوور جمع و جور شهری از آپشن هایی مانند رادار نقطه کور (BDS), رادار تصادف از عقب (RCTA)، سیستم هشدار پیش بینی برخورد در اثر تغییر لاین (LCA), سیستم کمکی ماندن در بین خطوط (LKA) و سیستم کمکی حرکت در ترافیک (TJA) بهره مند است.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی