عامل توزیع خارج از شبکه لاستیک خودرو در اهواز دستگیر شد

کدخبر: ۶۲۲۹۰۹
اقتصادنیوز: جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری متهم توزیع خارج از شبکه لاستیک خودروهای سواری خبر داد.
عامل توزیع خارج از شبکه لاستیک خودرو در اهواز دستگیر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری عامل توزیع خارج از شبکه لاستیک خودروهای سواری به ارزش ۴۳ میلیارد ریال در اهواز خبر داد.

سرهنگ حجت‌اله سفیدپوست اظهار کرد: در راستای برخورد با سودجویان و اخلال‌گران بازار، کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی با رصد اطلاعاتی از فعالیت فردی در توزیع خارج از شبکه لاستیک‌های خودروهای سواری در شهرستان اهواز مطلع شدند.

خبر مرتبط
جزئیات جدید از پرونده واردات لاستیک با ارز دولتی

اقتصادنیوز: ​سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مدیرعامل شرکت مدیریت زنجیره تامین رضوی وابسته به آستان قدس که ۸۰ میلیون دلار ارز دولتی در اختیار فردی گذاشته تا ۲۰۰ میلیون حلقه لاستیک وارد کند، اما متهم پس از چند سال نتوانسته به تعهد خود عمل کند و ۲۲ میلیون دلار بدهکار است و دارای چند پرونده فساد مالی مفتوح است، گفت: این پرونده در ناحیه ۳۲ دادسرای عمومی و انقلاب تهران در حال رسیدگی است.

وی افزود: با تحقیقات چند ماهه کارآگاهان پلیس مشخص شد فردی تحت عنوان شرکت تعاونی یکی از ادارات دولتی، ۷ هزار و ۳۶۰ حلقه انواع لاستیک سهمیه‌ای خودروهای سواری را در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ برای توزیع بین کارکنان دریافت کرده است ولی برابر سامانه اداره صمت، تعداد زیادی از آن‌ها خارج از شبکه عرضه شده‌اند.

خبر مرتبط
اطلاعیه فروش لاستیک خودرو منتشر شد+ شرایط جدید

اقتصادنیوز: سامانه جامع تجارت با صدور اطلاعیه‌ای شرایط جدید فروش لاستیک خودرو از ۲۶ دی‌ماه را اعلام کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به اینکه در این ارتباط یک نفر دستگیر شد، گفت: پس از تکمیل تحقیقات، مجموع ارزش پرونده برابر نظر کارشناسان ۴۳ میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ سفیدپوست افزود: متهم دستگیر شده پس از تکمیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی داده شد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی