رصد بازار؛

شاسی بلند لوکس کیا با مدل 2024 + عکس

کدخبر: ۶۲۳۳۲۸
اقتصادنیوز: کیا ئی وی9 با جانمایی 3 ردیف صندلی و براساس معماری 800 ولت الکتریکی تولید می شود. برد حرکتی با یک بار شارژ کامل باتری برابر با 435 کیلومتر است. قیمت پایه این تریم در بازار آمریکا 77090 دلار اعلام شده است.
شاسی بلند لوکس کیا با مدل 2024 + عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران- قطعا یکی از مهمترین محصولات کیا طی سال گذشته میلادی، شاسی بلند ئی وی9 بود که طراحی متفاوت و خط شکن آن بسیار مورد توجه مخاطبین دنیای خودرو قرار گرفت. در این میان گروه بسیاری نیز آن را در حد یک محصول مفهومی که روانه بازار نخواهد شد مورد توجه قرار دادند اما در نهایت دیدیم که کیا جسارت لازم برای اعتماد به این طراحی متفاوت و آینده نگر را داشت تا در نهایت اکنون تصاویر مدل 2024 آن روی خط رسانه ها قرار بگیرد.

کیا ئی وی9 با جانمایی 3 ردیف صندلی و براساس معماری 800 ولت الکتریکی تولید می شود. در ادامه نگاهی به مشخصات تریم جی تی-لاین آن خواهیم داشت.  انرژی مورد نیاز موتورهای الکتریکی از بسته باتری 99.8 کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود تا دو موتور الکتریکی برابر با 379 اسب بخار خروجی و 700 نیوتن گشتاور را در اختیار چرخ ها قرار دهند.

برد حرکتی با یک بار شارژ کامل باتری برابر با 435 کیلومتر است. قیمت پایه این تریم در بازار آمریکا 77090 دلار اعلام شده است.

ئی وی 9 حدود 5009 میلیمتر در طول و 3099 میلیمتر در فاصله بین محورها توسعه یافته که با این ابعاد حتی از شاسی بلند تلوراید نیز بزرگ تر خواهد بود. وزن تریم جی تی-لاین نیز 2631 کیلوگرم است.

رینگ های آلومینیومی 21 اینچی نمای جانبی کیا ئی وی9 را جذاب تر کرده اند که البته طراحی خاص و متفاوتی را نیز ارائه می دهند که با الگوی هندسی طراحی این قسمت کاملا سازگار است.

گفتنی است تریم تک موتور ئی وی9 حدود 215 اسب بخار خروجی و 350 نیوتن متر گشتاور دارد. این تریم از باتری 76.1 کیلووات ساعت استفاده می کند و برد حرکتی آن 370 کیلومتر است.

با شارژ استاندارد 24 ولت ای سی خانگی، زمان لازم برای شارژ باتری بزرگ تر حدود 8 ساعت و 45 دقیقه است و در رابطه با باتری تریم تک موتور این زمان حدود 2 ساعت کمتر خواهد بود.

کیا ئی وی9 از فناوری شارژ هوشمند پشتیبانی می کند که به وسیله آن می توان از باتری خودرو مانند یک پاوربانک قدرتمند استفاده کرد. همچنین امکان شارژ 10 تا 80 درصد طی 24 دقیقه فراهم است.

کیا2

کابین کیا ئی وی9 طراحی جذابی دارد و از فناورانه های آن باید به دو نمایشگر 12.3 اینچی در قابی یکپارچه اشاره کنیم. پشتیبانی بی سیم از اپل کارپلی و اندروید اوتو نیز اینجا حضور دارد.

کیا3

تریم دو موتوره طی 5.1 ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد.

همچنین باید اشاره کنیم که قیمت پایه تریم تک موتور حدود 56 هزار دلار است.

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی