عرضه خودرو به جانبازان آغاز شد

خودروهای لاکچری در سامانه یکپارچه فروش آفتابی شدند!

کدخبر: ۶۲۴۴۳۹
اقتصادنیوز : مدیران سامانه یکپارچه فروش خودرو بالاخره درهای سامانه را به روی جانبازان باز کردند.
خودروهای لاکچری در سامانه یکپارچه فروش آفتابی شدند!

به گزارش اقتصادنیوز، پنج خودرو از چهار برند جهانی خودروساز پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار گرفت تا بالاخره شاهد عرضه خودروهای لاکچری در سامانه یکپارچه فروش خودرو باشیم.

بی ام و 318، فیات 500X هیبرید، تویوتا کمری هیبرید، تویوتا Rav 4 هیبرید و نیسان X Trail خودروهایی هستند که مدیران سامانه یکپارچه فروش خودرو برای واگذاری به جانبازان واجد شرایط در دور اول عرضه در نظر گرفتند.

براساس اعلام رییس سازمان توسعه تجارت جانبازان ۷۰ درصد ویژه اولین نفراتی هستند که امکان ورود به سامانه یکپا چه فروش خودرو برای انتخاب خودروی مورد نظر خو را دارند.

این جانبازان می توانند با مراجعه به سایت فروش نسبت به خریداری خودروهای عرضه شده اقدام کنند.

خودروهایی که در دسترس جانبازان ۷۰ درصد ویژه قرار می گیرد دادای سقف قیمتی ۳۵ هزار یورویی هستند.

سایر جانبازان ۷۰ درصد نیز می توانند در روزهای ۶ و هفت بهمن با مراجعه به سامانه یاد شده خودروهایی که در دسترس آنها قرار دارد را انتخاب کنند.

سقف قیمتی خودروها برای این بخش از  جانبازان ۳۰ هزار یورو در نظر گرفته شده است.

جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۹ درصد نیز به عنوان آخرین بخش از خریداران واجد شرایط می توانند در روزهای هشتم و نُهم بهمن سال جاری به سامانه فروش خودرو مراجعه کرده و نسبت به خرید خودروهای عرضه شده اقدام کنند.

مدیران سامانه یکپارچه فروش خودرو سقف قیمتی برای این بخش از جانبازان را ۲۵ هزار یورو اعلام کرده اند.

خودروهای وارداتی عرضه شده به جانبازان سقف قیمتی بالاتری را به نسبت خودروهایی که در دسترس متقاضیان عادی قرار دارد، شامل می شود.

سقف قیمتی برای متقاضیان عادی ۲۰ هزار یورو در نظر گرفته شده است.

ایده سیاست گذار برای عرضه خودرو با سقف قیمتی بالاتر به جانبازان به رغم گذاشتن محدودیت های متعدد سبب می شود که واسطه ها وسوسه شوند تا برای استفاده از امتیاز جانبازان به سراغ آنها بروند.

بهتر بود سیاست گذار خودرویی به جای عرضه خودرو به جانبازان با سقف قیمتی بالاتر از آیین نامه اجرایی واردات خودرو، همان خودروهایی که در دسترس متقاضیان عادی قرار می داد را به جانبازان عرضه می کرد.

سیاست گذار کلان می توانست با عرضه خودروهای وارداتی با روش های مختلف فروش از جمله فروش قسطی زمینه را برای خرید آسانتر خودروهای وارداتی توسط جانبازان فراهم کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی