فوری/ اعلام زمان شروع سفرهای نوروزی ۱۴۰۳/ پیش فروش بلیت‌ها از چه زمانی آغاز می‌شود؟

کدخبر: ۶۲۸۴۷۶
اقتصادنیوز: معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: زمان سفرهای نوروزی سال جدید ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ماه اعلام شده است.
فوری/ اعلام زمان شروع سفرهای نوروزی ۱۴۰۳/ پیش فروش بلیت‌ها از چه زمانی آغاز می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش ترددهای مسافران به شهرهای کشور برنامه ریزی برای تسهیل در سفرها و همچنین تسریع برای پیدا کردن بلیت امروز در ستاد سفرهای نوروزی وزارت راه وشهرسازی انجام شد.

خبر مرتبط
بلیت قطار گران شد/ آخرین وضعیت پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی

اقتصادنیوز: وضعیت قیمت بلیت قطار و اتوبوس برای سفرهای نوروزی همچنان مورد سوال مسافران است و به تازگی شاهد ابلاغ افزایش قیمت بلیت توسط وزارت راه و شهرسازی بوده ایم.

براساس این گزارش با توجه به این که ناترازی زیادی در ناوگان حمل ونقل عمومی وجود دارد و همواره در بخش اتوبوس رانی ، قطار و هواپیما میزان تقاضا بسیار افزایش یافته و تعداد ناوگان اتوبوس برون شهری با کاهش چشم گیری مواجه شده است.

خبر مرتبط
جزییات تازه از سفرهای نوروزی 1403/ کدام استان‌ها آماده شدند؟

اقتصادنیوز: روزهای پایانی سال در حالی فرا رسیده است که هنوز اخباری درباره پیش فروش بلیت های نوروزی منتشر نشده و تنها زمان سفرهای نوروزی اعلام شده است.

 بنابراین برنامه ریزی برای ورود ناوگان جدید از جمله اتوبوس و هواپیما انجام شده و در این جلسه زمان پیش فروش بلیت ها هم بررسی شد تا مسافران به راحتی بتوانند خرید کنند.

خبر مرتبط
آمار تکان‌دهنده از قربانیان سفرهای نوروزی + جدول

طی سال‌های اخیر آمار فوتی‌های تصادفات جاده‌ای در نوروز تغییرات زیادی داشته است.

گفتنی است با توجه به اینکه پیش فروش بلیت قطارها در اسفند ماه به صورت اینترنتی بوده است بخش زیادی از مشکلات و سوداگری در این حوزه کاهش یافته است .

با توجه به آنکه زمان سفرهای نوروزی سال جدید ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ماه اعلام شده است. بنابراین برنامه ریزی دقیق برای عرضه بلیت و تهیه ناوگان مورد توجه قرار گرفته است.

خبر مرتبط
جزئیات جدید آماری از سفرهای نوروزی ریلی و هوایی‌

اقتصادنیوز: شهریار افندی‌زاده ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: از تاریخ ٢٤ اسفند ۱۴۰۱ تا ‌٢٩ اسفند ١٤٠١ ‌تعداد ۲ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۹۶۵ مسافر از طریق حمل و نقل عمومی جاده‌ای جابه‌جا شدند.

در همین رابطه سردار هادیان فر معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی  به اعضا و نمایندگان شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه اعلام کرد: باید توزیع بلیت مسافر در تمام بخش‌های حمل و نقل ساماندهی و دست دلالان و چارترکنندگان از سفرهای نوروزی کوتاه شود.

وی افزود:همچنین برای تعیین نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل مسافر در هفته آینده جلسه‌ای برگزار و متناسب با سفرهای کوتاه، متوسط و بلند، نرخ مناسب با رعایت حال مردم و شرکت‌های حمل و نقلی در ایام برگزاری سفرهای نوروزی در وزارت راه و شهرسازی تعیین و اعلام می‌شود.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: باید شرایط برای سفرهای نوروزی پیش رو به گونه‌ای دگرگون شود تا تمامی اقشار جامعه، عموم مردم، دولت و سایر دستگاه‌ها از خدمات وزارت راه و شهرسازی در این ایام رضایت کامل داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع ایمنی حمل و نقل و ایمنی راه ها در سفرهای نوروزی تصریح کرد: در این خصوص همه دستگاه‌ها و سازمان های عضو کمیسیون ایمنی راه‌ها نقش بر عهده دارند که انتظار می‌رود نقش خود را به خوبی ایفا کنند تا طبق فرمایش مقام معظم رهبری تلفات و جراحت ناشی از سوانح رانندگی به حداقل ممکن برسد.

همچنین حسین مذنب مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی، نظارت دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه بر خدماتی که در فرودگاه‌ها، پایانه ها، ایستگاه‌ها، بنادر، شرکت‌های ارائه کننده خدمات و فروش بلیت، مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین راهی، همچنین رتبه‌بندی و نحوه نظارت بر عملکرد ناوگان حمل و نقل را مهم دانست و خواستار ارائه گزارش با هدف ارزیابی عملکرد و اقدام به‌موقع از سوی ستاد وزارت راه و شهرسازی شد.

براساس این گزارش حال با توجه به آنکه بخش عمده ای از مسافران همواره از کمبود بلیت در این ایام و  بودن آنها در دست دلالان و سوداگران  گلایه مند بودند حال باید ببینیم امسال دولت چه برنامه ای برای کاهش این مشکلات در دستور کار قرار خواهد داد.

همچنین با توجه به آنکه هرساله با توجه به یک سرخالی بودن ناوگان قیمت بلیت ها به ویژه اتوبوس ها افزایش می یابد حال باید ببینم امسال آیا این اقدام هم در دستور کار قرار می گیرد یا خیر؟

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید