26 تن طلا وارد کشور شد/ شمش در رتبه چهارم اقلام وارداتی به ایران

کدخبر: ۶۳۰۱۰۸
اقتصادنیوز: در ۱۱ ماهه 1402 26 تن و ۵۳۸ کیلوگرم شمش طلا به ارزش یک میلیارد و ۷۰۷ میلیون دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.
26 تن طلا وارد کشور شد/ شمش در رتبه چهارم اقلام وارداتی به ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، گمرک ایران اعلام کرد: ۲.۸۵ درصد از ارزش کل واردات به شمش طلا اختصاص داشته است که با این رقم رتبه چهارم اقلام عمده وارداتی را به خود اختصاص داد.

این گزارش در خصوص واردات شمش طلا به کشور در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ می‌افزاید: در یک ماهه اخیر ۲ تن شمش طلا به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار وارد کشور شد؛ این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل واردات شمش طلا ۴۶۱ کیلوگرم و به ارزش ۲۷ میلیون دلار بوده است.

خبر مرتبط
طلا باز هم ارزان شد/ شمش چقدر قیمت خورد؟

اقتصادنیوز: بازار طلا حدود 50 سال پیش شاهد روند نزولی قیمت شمش طلا در بانک ملی و بازار آزاد بود، اتفاقی که معامله گران امروز هم در بازار شاهد آن بودند.

بر اساس این گزارش بیشترین میزان واردات شمش طلا در ۱۱ ماهه سال جاری به لحاظ وزن از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) وارد شده است و این گمرک ۷۲.۱۵ درصد از وزن واردات این کالا را به خود اختصاص داد.

این گزارش حاکیست گمرک باشماق با سهم ۱۸ درصدی و گمرک تبریز با سهم ۷.۳۷ درصدی از واردات شمش طلا در ۱۱ ماهه سال جاری در رتبه دوم و سوم در بین گمرکات وارد کننده این کالا قرار گرفتند.

بنابراین گزارش هیات دولت در آذرماه سال گذشته مصوب کرد تا تسهیلاتی جهت واردات شمش طلا برقرار شود، پس از این مصوبه، واردات شمش طلا به کشور آغاز شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید