تعرفه واردات موبایل تغییر کرد؟

کدخبر: ۶۳۲۹۲۲
اقتصادنیوز: دبیر کنگره موبایل ایران با اشاره به موضوع تعرفه جدید واردات موبایل گفت: هیچ تعرفه جدیدی ابلاغ نشده و واردات موبایل بر اساس تعرفه سال قبل انجام می‌شود.
تعرفه واردات موبایل تغییر کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد رضا عالیان - دبیر کنگره موبایل و سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل ایران - در نشست خبری کنگره موبایل با اشاره به موضوع تغییر تعرفه واردات موبایل که اخیرا مطرح شده است، گفت: مصوبه‌ای که به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده چیز جدیدی نیست و تا امروز هیچ تغییر تعرفه‌ای بر واردات مویابل صورت نگرفته است و کماکان بر اساس تعرفه سال گذشته واردات موبایل انجام می‌شود.

خبر مرتبط
ماجرای موبایل‌‌های تقلبی چه بود؟

اقتصادنیوز: معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید موبایل (دکمه‌ای) تقلبی از یک برند مشهور در کشور به سازمان حمایت ارجاع داده شده و با توجه به شرایط تحریم واحدها ملزم به داشتن نمایندگی رسمی نیستند.

وی افزود طبق قانون بودجه از ابتدای سال جاری برای واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار از شرکت‌های تجاری واردکننده، تعرفه ۱۵ درصدی واردات و همچنین از مسافران ۳۰ درصد تعرفه واردات موبایل اخذ می‌شود که کماکان همان قانون در حال اجرا است و تعرفه جدید ابلاغ نشده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید