خبر مهم وزیر صمت برای واحدهای صنعتی

کدخبر: ۶۳۳۲۲۴
اقتصادنیوز: عباس علی‌آبادی گفت: شرکت‌هایی که در بهره‌وری از انرژی عملکرد خوبی دارند در اولویت قطع برق قرار نمی‌گیرند.
خبر مهم وزیر صمت برای واحدهای صنعتی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عباس علی‌آبادی  ظهر امروز در حاشیه بازدید از ‌واحد صنعتی استان خوزستان با بیان اینکه تولید در خوزستان به یک نقطه امید رسیده که همان توسعه پایدار است، اظهار داشت: شرکت‌های تولیدی تنها نباید به فکر تامین کالای مورد نیاز کشور باشند و باید امکان تامین محصولات مورد نیاز بازار منطقه  را نیز داشته باشند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت  با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی برای صادرات افزود: برای تسهیل در امر صادرات واحدهای تولیدی که معیارهای مد نظر وزارت صمت را رعایت کنند مشوق‌هایی همچون تامین ارز در نظر گرفته شده است.

علی آبادی با اشاره به اولویت‌های مد نظر این وزارتخانه اظهار کرد: دانش بنیان بودن یکی از اولویت های وزارت صمت برای ارائه بسته های مشوقی است.توسعه صنعتی پایدار دانش محور  شعار وزارت صمت است و از تمامی واحدهای تولیدی انتظار می‌رود این شاخص‌ها را رعایت کنند.

وزیر صنعت‌، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برخی سیاست‌ها ممکن است برای صادرکنندها مشوق نباشد به عنوان مثال برگشت ارز در مواردی برای صادرکننده مشکلاتی را به همراه داشته باشد تاکید کرد : باید مسیر برای امر صادرات تولیدکنندگان هموار شود ، به عنوان مثال اگر شرکت دانش بنیان صادرات کالا انجام داد باید بتواند از ارز خود برای ورود کالاهای موردنیاز استفاده کند.

علی آبادی با اشاره به اینکه مصرف انرژی در بخش صنعتی و غیر صنعتی کشور بسیار بالاست ادامه داد: سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه برق کشور انجام شده اما متاسفانه مصرف بالا و ناترازی مصرف انرژی مشکلاتی را برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده است.

وی  با تاکید بر اینکه باید مصرف انرژی در بخش صنعتی کاهش یابد افزود: واحدهای تولیدی باید به سمت کاهش مصرف انرژی و تولید هر چه بیشتر کالای با کیفیت حرکت کنند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: شرکت‌هایی که در بهره‌وری از انرژی عملکرد خوبی دارند در اولویت قطع برق قرار نمی‌گیرند و  همچنین باید سازوکاری فراهم شود که اگر واحد تولیدی در کاهش مصرف برق کمک کند؛ برق صرفه جویی شده به آن تعلق گیرد.وزارت صمت به دنبال این است در تولید برق برای واحدهای تولیدی خوداتکا باشد.

وی با بیان اینکه نگاه کشور بیشتر به سمت تامین و مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر است اضافه کرد: اقتصاد انرژی در ایران خاص است و انگیزه‌ای برای صرفه‌جویی مصرف انرژی وجود ندارد و باید انگیزه‌های دیگری برای مصرف انرژی ایجاد کرد و  صنایع باید به دنبال ایجاد شرایطی برای تامین انرژی خود باشند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید