پیش‌بینی بورس فردا+جزئیات

کدخبر: ۶۳۳۷۶۶
اقتصادنیوز: بازار فرابورس ایران پس از مشکل فنی به وجود آمده در روز گذشته برای هسته معاملاتی خود همچنان با این موضوع درگیر است.
پیش‌بینی بورس فردا+جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در جریان معاملات این روزهای بازار سرمایه باید این طور نوشت که بازار بعد از کاهش چشمگیر در ارزش معاملات مخصوصا در نیمه دوم سال جاری در روز های پایانی با یک جهش مثبت به سمت بالا برای شاخص کل و هم وزن همراه شد تا شاخص ساز شاخص را تا حدودی مثبت کند و بازار را از اتهام‌های وارد به خود دور کند.

خبر مرتبط
بورس در مسیر نزول/ فرابورس در اغما+ اینفوگرافیک

اقتصادنیوز: شاخص بورس تهران برای سومین روز متوالی ریزش کرد.

اما شایعه‌ای در بازار شنیده می‌شود مبنی بر این که برای ممانعت از خروج بیشتر پول‌های حقیقی در روزهای پایانی سال، هسته معاملات را دستکاری کرده‌اند. بازار به قدری به صحبت‌ها و اقدامات مسئولان بی اعتماد شده که هر حرف درست و حقیقی را نیز باور نمی‌کند و آن را از منظر دیگری می‌بیند و به آن شک دارد.

در روز جاری ارزش معاملات تا ساعت 12:30 دقیقه و طبق روال روزهای پیشین در محدوده 5104 میلیارد تومان ثبت شد شاخص کل نیز 3400 واحدی منفی خورد تا مبدا رخ مثبت روزهای پیشین برای بازار سرمایه تکرار شود.

خبر مرتبط
علت قطعی بازار فرابورس مشخص شد/ آخرین وضعیت سامانه برای انجام معاملات

اقتصادنیوز: طبق اعلام مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، در ۲۴ ساعت گذشته تیم فنی با تمرکز بر رفع مشکل قطعی بازار فرابورس و انتخاب راه‌حل مشخصی که ریسک کمتری داشته باشد بی‌وقفه تلاش های خود را ادامه داده‌اند.

شرکت فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای عنوان کرده است که با توجه به مشکل پیش آمده در زیرساخت سامانه معاملات و پیرو اطلاع رسانی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران مبنی بر احتمال رفع اشکال فنی، با توجه به احتمال برگزاری و تمدید جلسه رسمی معاملات پس از ساعت کاری امروز یکشنبه مورخ 1402/12/20، خواهشمند است معامله گران و فعالان محترم بازار تمهیدات لازم را در این خصوص لحاظ فرمایند.

این موضوع یکی از بدترین اتفاقات برای بازاری است که خود را فراتر از بورس می داند. در نهایت معاملات فرابورس از ساعت ۱۴ تا ۱۷:۳۰ صورت گرفت.

اما خبری که در بازار امروز داغ شد موضوع تعطیلات پایان هفته‌ای است که نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس، کلیات لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری که براساس آن ساعات کاری ادارات به ۴۰ ساعت کاهش و تعداد روزهای تعطیل نیز به ۲ روز در هفته افزایش می‌یابد را تصویب کردند.

رئیس کمیته مزد کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: از ابتدای بهمن‌ماه تا اواخرِ هفته‌ی پیش سه جلسه با حضورِ اعضای کانون و برخی از نمایندگانِ کارگری برگزار شد و در نهایت نرخ سبد معیشت برای تهران، با توجه به قیمت‌های بهمن ماه و برای یک خانوار ۴ نفره با کالری ۳ هزار، ۳۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان محاسبه شد.

 بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 

بررسی این روزهای بورس اوراق بهادار تهران آن هم از منظر تکنیکالی یکی از بیهوده ترین کارهای ممکن برای این روزهای پایان سالی است چرا که معاملات درستی در بازار صورت نمی‌گیرد این موضوع در ارزش و حجم معاملات قابل مشاهده است. از سویی نیز مشکلات زیر ساخت معاملاتی که اجازه معامله به بازار را نمی‌دهد نیز کار را برای ابتدایی ترین کار در بازار سرمایه که ترید است سخت کرده است چه برسد به تحلیل روند بازار .

بازار بورسی که قرار بود سه روز مشکلش حل شود و جز اولویت‌های اول بود حالا پس از کشیدن شیره جان آن به کما رفته است و جان تازه تنها با اعتماد به آن باز خواهد گشت. شاید آیندگان وقتی تاریخ این سال ها را مرور می‌کنند از سیاه ترین دوره برای بازار سرمایه یاد کنند و خود چند واحد درسی برای عبرت گرفتن آیندگان باشد.

کل

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید