اختلاف 5 میلیون تومانی سبد پیشنهادی کارگران و کارفرمایان/ کدام برنده می‌شود؟+فیلم

کدخبر: ۶۳۴۵۶۳
اقتصادنیوز: روز حساس تعیین سبد معیشتی کارگران از راه رسیده است و اختلاف پنج میلیون تومانی بین پیشنهاد کارگران و کارفرمایان، روند تصویب دستمزد را به تأخیر انداخته است.
اختلاف 5 میلیون تومانی سبد پیشنهادی کارگران و کارفرمایان/ کدام برنده می‌شود؟+فیلم

به گزارش اقتصادنیوز، جلسه شورای عالی کار با حضور نماینده کارگران و کارفرمایان امروز چهارشنبه 23 اسفندماه آغاز می شود و کارگران امیدوارند سبد پیشنهادی آنها برنده این جلسه باشد. اختلاف پنج میلیون تومانی بین سبد پیشنهادی کارگران و کارفرمایان باعث شده تا این جلسات بدون مذاکره به پایان برسد. 

روز گذشته جلسه شورای عالی کار با رویکرد بررسی دستمزد ۱۴۰۳ برگزار شد اما بدون هیچ توافقی به پایان رسید.

خبر مرتبط
چرا سبد معیشت 1403 کارگران به سرانجام نمی‌رسد؟/ روز بزرگ در راه است+ جدول

اقتصادنیوز: فردا جلسه شورای عالی کار با حضور نماینده کارگران و کارفرمایان آغاز می‌شود و کارگران امیدوارند سبد پیشنهادی آنها برنده این جلسه باشد.

سبد پیشنهادی کارگران چند تومان است؟

عددی که در خصوص رقم سبد معیشت خانوار از جانب گروه کارگری اعلام شد، ۲۱ میلیون و 600 هزار تومان بود اما عدد گروه کارفرمایی ۱۵ میلیون تومان است. 
 
علی اصغر آهنی ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی به ایرنا این قول را داده بود که تلاش می‌شود وضعیت معیشت کارگران، محدودیت‌های بخش کارفرمایی و دیدگاه‌های دولت برای کنترل تورم مدنظر قرار بگیرد تا کارگران از نتیجه راضی باشند.

وعده تکانَکی وزیر درباره حقوق کارگران

امروز و پیش از آغاز جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان، صولت مرتضوی وزیر کار در حاشیه جلسه هیأت دولت به خبرگزاری ایلنا گفته است: تلاش ما این است که آن ضریبی که همه ساله نسبت به سبد معیشت دیده می‌شد و معادل آن ضریب پرداخت می‌شد، امسال بتوانیم یک تکانکی به آن بدهیم و افزایش پیدا کند.

وی در این زمینه که آیا امروز موضوع مزد به نتیجه می‌رسد یا خیر گفت: بعید می‌دانم، تلاش می کنیم. 

وزیر کار در ادامه این گفت و گو اعلام کرده است که دولت پیشنهاد خاصی نداده است و قانون باید اجرا شود.

پیگیری رسانه ها برای نتیجه نهایی جلسه دستمزد ادامه دارد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید