اپل به سیم آخر زد/ حجم گسترده اخراج کارکنان کلید خورد

کدخبر: ۶۳۹۱۴۳
اقتصادنیوز: شرکت اپل بیش از ۶۰۰ نفر از نیروهای خود را پس از لغو طرح خود برای تولید خودروهای خودران، اخراج کرده است.
اپل به سیم آخر زد/ حجم گسترده اخراج کارکنان کلید خورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ اپل بیش از 600 نفر از نیروهای خود را پس از لغو طرح خود برای تولید خودروهای خودران، اخراج کرده است.

اکثر نیروهایی که از این شرکت آمریکایی اخراج شده‌اند در محلی مستقر بودند که روی پروژه خودروهای خودران در کالیفرنیا کار می‌کرد.

بر اساس این گزارش، در تاریخ 28 مارس به اداره کار ایالت کالیفرنیا اطلاع داده شد که 614 کارمند اپل در ماه مه اخراج خواهند شد.

این در حالی است که اپل در سال‌های اخیر بر خلاف سایر شرکت‌هایی که از زمان همه‌گیری کرونا صدها هزار موقعیت‌های شغلی را کاهش داده‌اند، از اخراج گسترده کارکنان خودداری کرده بود.

در ماه می سال گذشته، تیم کوک، رئیس شرکت اپل در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی تأکید کرده بود که اخراج کارکنان "آخرین راه حل" خواهد بود.

بر اساس داده‌های پایگاه اینترنتی layoffs.fyi که اطلاعات مربوط به استخدام در شرکت‌های فناوری را ردیابی می‌کند، تاکنون بیش از 50 هزار شغل در این صنعت در سال 2024 از بین رفته است.

شرکت‌های مطرحی مانند آمازون، گوگل، مایکروسافت، اسنپ و پی پال از جمله شرکت های فناوری هستند که از کاهش نیرو در سال 2024 خبر داده‌اند.

با این حال، اپل در مقایسه با رقبای خود افراد بسیار کمتری را اخراج کرده است.

بر اساس گزارش گلوبال دیتا، این شرکت آمریکایی حدود 161000 نفر نیروی کار در سراسر جهان دارد.

گزارش‌هایی مبنی بر پایان دادن به سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری اپل در پروژه خودروهای خودران برای اولین بار در ماه فوریه منتشر شد. با این حال، این شرکت هرگز به طور عمومی وجود این طرح را تایید نکرده است.

طبق گزارش ها، اپل میلیاردها دلار برای طراحی و تولید یک وسیله نقلیه کاملاً خودران بدون فرمان و پدال هزینه کرده است. اما مشخص شد که هنوز سال ها تا تولید این وسیله نقلیه فاصله دارد.

شرکت‌های دیگری مانند فورد و جنرال موتورز نیز با افزایش هزینه‌ها، سرعت تحقیقات خودروهای خودران را کاهش داده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی