خبر مهم درباره قیمت گوشت قرمز

کدخبر: ۶۳۹۲۹۸
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت برکالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ضمن تکذیب افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی کالاهای اساسی ندارد.
خبر مهم درباره قیمت گوشت قرمز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی هر گونه افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار را در هفته‌های آینده تکذیب کرد و گفت: دولت تصمیمی بر افزایش نرخ ارز نیمایی و یارانه برای واردات کالاهای اساسی کشاورزی ندارد.

به گزارش وزارت جهادکشاورزی، مسعود امرالهی افزود: طرح این موضوع که افزایش نرخ دلار بر افزایش هزینه های دامداری ها تاثیر گذاشته است صحت ندارد و شایعه است و نهاده های دامی با ارز نیمایی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تامین و تحویل دامداران کشور می شود.

خبر مرتبط
قیمت گوشت قرمز، گوشت مرغ و دام زنده امروز دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳/ بوقلمون گران شد+ جدول

​اقتصادنیوز: امروز در بازار گوشت طیور هر کیلو بوقلمون کشتار در حالی معامله شده که نسبت به روز پیش رشد نامحسوس قیمت را تجربه کرد و کیلویی 101 هزار و 500 تومان معامله شد.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت برکالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی اظهارداشت: ارزی که به سایر کالاهای اساسی برای واردات پرداخت می شود، با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی است و از این رو تغییر نرخ دلار، تاثیری بر قیمت تمام شده کالاهای اساسی نخواهد گذاشت.

امرالهی، افرادی را که از افزایش قیمت گوشت قرمز با توجه به افزایش نرخ ارز صحبت کرده اند ، کاسبان تحریم نامید و گفت: این افراد برای نمایش خود در رسانه ها و فضای مجازی شایعه می کنند.

وی تصریح کرد: ما مشکلی در تامین کالاهای اساسی و ارز برای واردات کالاهای و نهاده های دامی نداریم و اظهار نظرهایی مبنی بر افزایش قیمت گوشت در هفته های آینده با هدف تشویش بازار و اذهان عمومی مطرح می شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی افزود: هر گونه تغییر در قیمت کالاهای اساسی بدون مجوز ستاد تنظیم بازار کشور مورد تایید نیست و تخلف محسوب می شود.

وی در همین حال از همه تولیدکنندگان و بازرگانان بخش کشاورزی خواست با توجه به ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که برای واردات کالاهای اساسی دریافت کرده اند، کالاهای شان را قیمت گذاری کنند.

امرالهی با بیان این که برای رفاه حال مصرف کنندگان گوشت قرمز گوسفندی در فروشگاه های زنجیره ای و میادین تره بار با قیمت هر کیلوگرم حدود ۳۱۵ هزار تومان بسته بندی و لاشه با قیمت حدود هر کیلوگرم ۲۸۲ هزار تومان عرضه می شود، اظهارداشت: در سطح خرده فروشی نیز هر کیلوگرم شقه گوسفندی با قیمت بین ۴۵۰ هزار تا ۵۵۰ هزار تومان بسته به کیفیت گوشت، خرید و فروش می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی