هشدار به مشترکان پرمصرف/ صنعت برق هوشمندسازی می‌شود

کدخبر: ۶۴۰۱۶۴
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری‌های نوین توانیر از برنامه نصب یک میلیون دستگاه کنتور هوشمند برای مشترکان پر مصرف برق در سال جاری خبر داد.
هشدار به مشترکان پرمصرف/ صنعت برق هوشمندسازی می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ حامد احمدی، مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فن آوری‌های نوین توانیر اظهار داشت: امسال نصب کنتورهای هوشمند برای مشترکان پرمصرف در تمامی تعرفه ها از جمله مشترکان خانگی و تجاری در دستور کار قرار گرفته و مطابق برنامه ریزی انجام شده، بالغ بر یک میلیون مشترک برق پرمصرف امسال به کنتورهای هوشمند مجهز می شوند.

وی این اقدام را در ادامه طرح هوشمندسازی صنعت برق ذکر کرد و افزود: مطابق این برنامه امسال یک میلیون مشترک خانگی با مصرف بیش از ٢.٥ برابر الگو به همراه مشترکان تجاری با بیش از 2000 کیلووات‌ساعت مصرف در مناطق عادی و بیش از 3000 کیلوواتساعت مصرف در مناطق گرمسیر، مجهز به کنتور هوشمند خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ٩٢ درصد مشترکان دیماندی و پرمصرف دارای کنتور هوشمند هستند، تصریح کرد: در آغاز طرح ،نصب کنتور هوشمند و رویت پذیری مصرف برای مشترکان در تعرفه های کشاورزی، صنعتی، عمومی و اداری، در اولویت قرار گرفت و تا پایان سال 1402 تقریباً تمامی این مشرکان به کنتور هوشمند مجهز شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی