دور دنیا

خیز ایران و گرجستان برای یک اتفاق مهم/ قیمت‌ها به کاهش دل بستند/ دینار عراق ثابت ماند

کدخبر: ۶۴۲۱۰۷
اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز تهران قیمت ها برای دومین روز متوالی شیب نزولی را تجربه کردند و قیمت دینار عراق و درام ارمنستان تنها نرخ های بدون تغییر بازار بودند. همچنین قیمت لیر ترکیه در پایان معاملات به 2015 تومان رسید.
خیز ایران و گرجستان برای یک اتفاق مهم/ قیمت‌ها به کاهش دل بستند/ دینار عراق ثابت ماند

به گزارش اقتصادنیوز، عصر امروز بازار ارز تهران در حالی شاهد پایان معاملات بود که همچون روز گذشته جو کاهشی بر مبادلات ارزی حاکم بود و معامله گران به مانند روز گذشته شاهد شیب نزولی قیمت ارزها بودند. نوسانات امروز قیمت‌ها بازار در مقایسه با روز گذشته محدود و به نوعی رنج بود.

قیمت لیر ترکیه امروز 2 اردیبهشت 1403

امروز قیمت لیر ترکیه در جریان معاملات بازار ارز تهران بر مدار کاهش حرکت کرد و با تجربه افت 10 تومانی نسبت به روز گذشته، 2015 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

همچنین نرخ برابری لیر ترکیه و دلار آمریکا به 32.49 رسید که نسبت به روز پیش بدون تغییر بوده است.

آخرین نرخ دینار عراق در بازار

امروز اما در بازار ارز تهران اتفاقی متفاوت رخ داد و قیمت دینار عراق خلاف روند نزولی روزهای گذشته ثبات قیمت را در پیش گرفت و بدون تغییر 49 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

این در حالیست که معامله گران در بازار ارز روزهای اخیر شاهد نوسانات صعودی و نزولی واحد پول رسمی کشور عراق بودند.

دینار عراق

آخرین قیمت ریال عمان امروز

بازار ارز تهران در پایان معاملات امروز شاهد افت ناچیز قیمت ریال عمان نسبت به روز گذشته است؛ اتفاقی که در نوع خود جالب توجه است. چرا که ریال عمان همواره در روزهای اخیر در صدر بیشترین میزان نوسانات کاهشی یا افزایشی بازار قرار داشت و تجربه افت ارزش 360 تومانی در جریان معاملات امروز در نوع خود بی سابقه است.

ریال عمان در بازار امروز 169600 تومان نرخ گذاری و معامله شده است.

قیمت لاری گرجستان در بازار

امروز قیمت لاری گرجستان هم در جریان معاملات بازار سیر نزولی را سر لوحه کار خود قرار داد و با ریزش 50 تومانی که داشت، 24590 تومان خرید و فروش شد.

اما آنچه نام گرجستان را این روزها بر سر زبان انداخت، موضوع دیگری بود. محمود ادیب، سفیر کشورمان در تفلیس با ایراکلی کوباخیدزه، نخست وزیر گرجستان دیدار داشت و در این نشست بر پیشبرد همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و مراودات مردمی تاکید کرد. ادیب با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی- فرهنگی دو کشور، اظهار داشت: «ظرفیت‌های عظیمی برای همکاری دو کشور در بخش‌های ترانزیت، حمل و نقل و گردشگری و ارتباطات مردمی وجود دارد که می‌بایست در حد و اندازه ارزش‌های مشترک و اراده خیر رهبران دو کشور توسعه یابد. سفارت جمهوری اسلامی ایران تمام توان خود را برای به فعلیت رسیدن این ظرفیت‌ها به کار گرفته و این تلاش‌ها را تداوم خواهد بخشید.»

موضوع مهمی که نخست وزیر گرجستان هم بر آن تاکید داشت و با اشاره به حضور شمار قابل توجهی از ایرانیان در گرجستان، به اراده دولت این کشور برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران اشاره و بر تقویت همکاری‌ها تاکید کرد.

لاری گرجستان

قیمت امروز درهم امارات

امروز قیمت درهم امارات در بازار به مانند سایر ارزهای مرور شده شیب نزولی را در پیش گرفت و با تجربه افت 37 تومانی که داشت، 17791 تومان خرید و فروش شد تا در کانال 17 هزار تومان عقبگرد داشته باشد.

آخرین نرخ منات آذربایجان

بازار در حالی امروز به کار خود پایان داده است که قیمت منات آذربایجان هم به مانند روز پیش سیر نزولی را تجربه کرده است و 80 تومان ارزان شده است. هر منات در جریان مبادلات امروز به نرخ 38260 تومان ارزش گذاری شده است.

قیمت درام ارمنستان در بازار

امروز همچنین قیمت درام ارمنستان به مانند دینار عراق پاسخ منفی به روند کاهشی حاکم بر بازار ارز تهران داد و در حالی روز را به پایان رساند که نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرد. هر درام امروز در معاملات 166 تومان قیمت گذاری و خرید و فروش شد.

نرخ امروز بات تایلند

پایان معاملات امروز برای هر بات؛ واحد پول رسمی کشور تایلند هم پیام آور نزول قیمت بود که سه تومان ارزان شد و در میان معامله گران ارزی 1763 تومان نرخ گذاری شد.

رینگیت مالزی

قیمت امروز رینگیت مالزی

در نهایت هر رینگیت مالزی هم افت ارزش 30 تومانی را تجربه کرد و در پایان معاملات امروز بازار ارز تهران 13600 تومان مورد فروش قرار گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی