دور دنیا

گشایش درهای ایران به روی این کشورها/ بازار تسلیم افزایش شد؛ قیمت درهم و ریال صعود کرد

کدخبر: ۶۴۳۹۲۷
اقتصادنیوز: قیمت‌ها امروز در بازار ارز تهران برای دومین روز متوالی روند صعودی را تجربه کردند و قیمت دینار عراق با تجربه رشد ارزش یک تومانی؛ 47 تومان نرخ گذاری و خرید و فروش شد.
گشایش درهای ایران به روی این کشورها/ بازار تسلیم افزایش شد؛ قیمت درهم و ریال صعود کرد

به گزارش اقتصادنیوز، صنعت گردشگری ایران با وجود بی توجهی مسئولان و عدم بهره برداری از ظرفیت های بالقوه خود، همچنان به واسطه بدیع بودن جاذبه های توریستی، روند رو به رشدی را تجربه کرده است و توانسته تا حدودی سر پا بماند. این صنعت که پس از فروکش کردن همه گیری کرونا طی سال 2021 رشد 40 درصدی و در سال 2022 رشد 39 درصدی را تجربه کرده بود در سال 2023 هم توانست با رشد 21 درصدی همراه شده و سیر صعودی خود را حفظ کند. این در حالی است که طی سال 2020 با شیوع کرونا، صنعت گردشگری با افت 45 درصدی سهم خود در تولید ناخالص داخلی مواجه شده بود.

طبق جدیدترین آمار شورای جهانی سفر و گردشگری، سهم صنعت گردشگری از کل اقتصاد ایران در سال 2023 به 4.7 درصد افزایش یافت و این در حالیست که در سال 2022 سهم این صنعت از کل اقتصاد ایران به 4.6 درصد و حدود 740 هزار میلیارد تومان رسیده بود.

همچنین اشتغالزایی صنعت گردشگری ایران در سال 2023 با رشد 10.3 درصدی همراه شد و تعداد افراد شاغل در این صنعت به 1.6 میلیون نفر رسید. بنابر پیش بینی شورای جهانی سفر و گردشگری، صنعت گردشگری ایران در سال 2024، رشد 12.1 درصدی را تجربه خواهد کرد و ارزش آن به 830 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

اما نکته جالب توجه اینجاست که از کل گردشگران خارجی که طی سال 2023 وارد ایران شده‌اند 37 درصد عراقی بوده‌اند و ‌گردشگران ترکیه ای مقام دوم را از نظر میزان بازدید از ایران در سال 2023 داشته اند. جمهوری آذربایجان، پاکستان و لبنان نیز به ترتیب در رتبه های بعدی این فهرست قرار گرفتند. مروری بر آمار گردشگران خارجی ایران در سال گذشته بهانه‌ای شد تا به آخرین قیمت ارز مقاصد پرطرفدار گردشگری در بین ایرانیان نگاهی بیندازیم.

قیمت دینار عراق امروز 11 اردیبهشت 1403

امروز در بازار ارز تهران قیمت دینار عراق همچون روز گذشته روند صعودی را در پیش گرفت و با تجربه رشد ارزش یک تومانی؛ 47 تومان نرخ گذاری و خرید و فروش شد.

دینار عراق

آخرین نرخ ریال عمان در بازار

معاملات بازار ارز تهران حکایت از روند صعودی قیمت ریال عمان در مقایسه با روز پیش دارد؛ هر ریال در حالی معاملات روز سه شنبه را پشت سر گذاشت که هزار و 880 تومان گران شد و 163230 تومان قیمت گذاری شد.

همچنین نرخ برابری هر ریال عمان و دلار آمریکا در بازار ارز امروز به 2.6 رسید.

آخرین قیمت درهم امارات

درهم امارات امروز در بازار قدم در مسیر افزایش قیمت گذاشت و در حالی معاملات را به پایان رساند که نسبت به روز پیش افزایش 187 تومانی داشته است. هر درهم بار دیگر به کانال صعودی 17 هزار تومان ورود کرد و 17121 تومان خرید و فروش شد.

نرخ امروز لیر ترکیه

امروز قیمت لیر ترکیه هم رشد نسبی را نسبت به معاملات روز گذشته تجربه کرد و 20 تومان گران شد. هر لیر عصر امروز در میان معامله گران 1945 تومان ارزش گذاری و مبادله شد.

قیمت لیر و دلار

قیمت امروز منات آذربایجان

سرنوشت صعودی ارزهای اعلام شده برای منات هم تکرار شد و واحد پول رسمی کشور جمهوری آذربایجان امروز 410 تومان گران شد و به قیمت 36820 تومان رسید.

نرخ امروز درام ارمنستان

امروز قیمت درام در مقایسه با سایر ارزهای بازار تهران صعود ناچیزی را تجربه کرد و تنها دو تومان افزایش یافت. هر درام عصر امروز و هنگام پایان فعالیت بازار 162 تومان قیمت خورد.

قیمت لاری گرجستان امروز

امروز همچنین قیمت لاری گرجستان در جریان مبادلات ارزی بازار سیر صعودی را تجربه کرد. هر لاری در حالی 23590 تومان خرید و فروش شد که نسبت به روز گذشته 320 تومان افزایش داشته است.

نرخ برابری لاری گرجستان با دلار آمریکا هم امروز در بازار به 0.37 رسیده است.

لاری گرجستان

آخرین قیمت رینگیت مالزی

روند صعودی حاکم بر بازار ارز تهران برای رینگیت مالزی هم تکرار شد و این ارز در شرایطی روز را آغاز و سپری کرد که 150 تومان گران شد و 13140 تومان قیمت خورد.

نرخ امروز بات تایلند

در نهایت هر بات هم معاملات امروز را در حالی شروع کرد و به پایان رساند که نسبت به آنچه روز گذشته تجربه کرده بود، 13 تومان گران شد تا در بین معامله گران با نرخ 1684 تومان خرید و فروش شود.

خلاصه معاملات امروز بازار ارز تهران حکایت از تداوم روند صعودی قیمت ها به مانند روز گذشته داشته است. امروز قیمت ریال عمان همچنان بیشترین میزان رشد را داشت و دینار عراق هم به مانند روزهای پیش کمترین میزان افزایش قیمت را تجربه کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی