ورود خودروهای برقی ایرانی باکیفیت به بازار در سال جاری

کدخبر: ۶۴۶۴۸۱
اقتصادنیوز: وزیر صمت تصریح کرد: امروز برقی سازی حمل و نقل یک مطالبه ملی است و من قول می‌دهم امسال خودروهای برقی ایرانی باکیفیت را در بازار ببینیم.
ورود خودروهای برقی ایرانی باکیفیت به بازار در سال جاری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، عباس علی آبادی وزیر صمت امروز در مراسم رونمایی از لکوموتیو باری MAP30 و موتور MP610 در مجموعه مپنا در جمع خبرنگاران گفت: همان طور که تراکتور نماد قدرت و توانمندی در مهندسی است لوکوموتیو هم نماد قدرت در صنعت است.

خبر مرتبط
تعویض ۲۰۰۰ دستگاه خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده تهران

اقتصادنیوز: توافقنامه سازمان تاکسیرانی و شرکت مدیران خودرو برای جایگزینی ۲۰۰۰ دستگاه خودرو برقی با تاکسی‌های فرسوده شهر تهران امضا شد.

وی ادامه داد: امروز ما ثابت کردیم که می توانیم و بن بستی وجود ندارد. ما به مردم ایران اعلام می‌کنیم که تمام نیازهای مهندسی را در داخل کشور تامین می کنیم و دیگر چیزهایی را نمی سازیم که دیگران ساخته اند، بلکه چیزهایی را می سازیم که دیگران هنوز نساخته اند. 

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان ما محصولاتی تولید کرده اند که هنوز مشابه خارجی آنها تولید نشده است.

وزیر صمت در ادامه به اهمیت صادرات پرداخت و گفت:   بحث صادرات از اولویت های صنعت ماست و شعار ما در وزارت صمت صنعت دانش بنیان صادرات محور است ؛ حضور ما در بازارهای جهانی حاکی از آنست که کیفیت تولید ما در تراز جهانی است. برگزاری ایران اکسپو نشان داد که ما می توانیم بیش از ۲۰۰۰ بازرگان تراز اول را جذب کشور کنیم.

وی در مورد برقی سازی حمل و نقل کشور گفت: امروز برقی سازی یک مطالبه ملی است این خودروها دانش امروز و فردا هستند نه دانش دیروز؛ ما به دنبال این هستیم که به زودی خودروهایی با تراز هوشمندی را در بازار ببینیم.

وزیر صمت تصریح کرد: من قول می دهم که امسال خودروهای ایرانی برقی با کیفیت در بازار کشور ببینم.

علی آبادی همچنین درباره آخرین وضعیت خصوصی سازی صنعت خودرو گفت: خصوصی سازی پیام انقلاب اسلامی و اصل ۴۴ قانون اساسی است و در برنامه های جدی وزارت صمت قرار دارد اما مسأله مهم در آن امر اهلیت سنجی آن است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی