دور دنیا

سرقت بزرگ روسیه از اوکراین؛ دبی دوباره پرطرفدار شد/ بازار با کاهش قیمت‌ها خو گرفت

کدخبر: ۶۴۶۸۱۸
اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز تهران عمده قیمت ها شیب نزولی را تجربه کردند، قیمت لیر ترکیه هم امروز پایین آمد و 20 تومان ارزان و 1840 تومان ارزش گذاری و معامله شد.
سرقت بزرگ روسیه از اوکراین؛ دبی دوباره پرطرفدار شد/ بازار با کاهش قیمت‌ها خو گرفت

به گزارش اقتصادنیوز، جنگ اوکراین و روسیه در حالی همچنان ادامه دارد و به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه بین‌الملل فرسایشی شده است که هر دو جبهه همچنان در تقابل با یکدیگر سخت پافشاری می‌کنند و در تازه ترین مورد هم شاهد اقدام غیرمنتظره مسکو درباره غلات اوکراین هستیم.

طبق گزارش های منتشر شده، مسکو با اشغال بنادر مختلف اوکراین، گندم‌های موجود در مناطق اشغالی را به عنوان غنیمت جنگی دانسته و به طور سیستماتیک آنها را به سرزمین خود منتقل و صادر می‌کند. روندی که برخی از کارشناسان آن را توجیهی برای افزایش صادرات غلات روسیه پس از حمله به اوکراین می‌دانند.

 بر اساس مطالعه‌ای که در اوایل سال ۲۰۲۴ توسط دانشکده اقتصاد کیف (KSE) و بانک جهانی انجام شده، روسیه از زمان آغاز تهاجم خود به اوکراین، 2.8 میلیون تن غلات و 1.2 میلیون تن دانه‌های روغنی را به سرقت برده است و باید دید این روند تا چه اندازه در تقویت جبهه مسکو نتیجه مثبت خواهد داشت و واکنش کی‌یف به این اقدام چه خواهد بود. اما بهانه خوبی است تا بر آخرین قیمت روبل روسیه در بازار ارز تهران و همچنین سایر ارزها در جریان معاملات امروز نگاهی بیندازیم.

قیمت روبل روسیه امروز 25 اردیبهشت 1403

امروز قیمت روبل روسیه در جریان معاملات بازار ارز تهران در مقایسه با روز گذشته ریزش هفت تومانی داشته است و در پایان مبادلات ارزی، 649 تومان خرید و فروش شده است.

نرخ امروز لیر ترکیه در بازار

قیمت لیر ترکیه هم امروز در بازار تهران شیب نزولی را نسبت به روز پیش طی کرد و در حالی معاملات را پشت سر گذاشت که در مقایسه با روز گذشته 20 تومان ارزان و 1840 تومان ارزش گذاری و معامله شد.

قیمت لیر و دلار

آخرین قیمت دینار عراق

دینار عراق اما امروز هم با پافشاری بر ثبات قیمت روز گذشته، به هیچ پیشنهاد افزایشی یا کاهشی پاسخ مثبت نداد و در نهایت معاملات را در حالی به پایان رساند که همچون عصر روز دوشنبه 45 تومان مبادله شود.

قیمت امروز درهم امارات

دوبی؛ این روزها به نقل محافل در بازار طلا تبدیل شده است و بسیاری از طلافروشان و فعالان این بازار در فکر مهاجرت به این شهر و راه اندازی کسب و کار خود هستند؛ آگهی های آغاز به کار در دوبی که در نقاط مختلف بازار طلا این روزها قابل مشاهده است هم گواهی بر همین موضوع است. اتفاقی که به واسطه حواشی اخیر بازار طلا شاهد آن هستیم و باید دید این تصمیم تا چه اندازه در بین طلافروشان عملی خواهد شد. اما امروز در بازار ارز تهران خبری از مهاجرت به دوبی نبود و قیمت درهم امارات موضوع مورد بحث معامله گران بود. هر درهم امروز در جریان معاملات 191 تومان ارزان و 16091 تومان خرید و فروش شد.

نرخ برابری درهم امارات و دلار آمریکا هم امروز در بازار به 3.67 رسیده است.

درهم

نرخ امروز ریال عمان در بازار

امروز قیمت ریال عمان هم مسیری جز کاهش را پیش روی خود ندید و معاملات را در حالی آغاز و سپری کرد که نسبت به روز گذشته، هزار و 670 تومان ارزان و 154390 تومان معامله شد.

آخرین قیمت منات آذربایجان امروز

قیمت منات آذربایجان امروز در بازار ارز تهران به مانند سایر ارزهای مرور شده شیب نزولی را سر لوحه کار خود قرار داد و با تجربه ریزش 410 تومانی، 34830 تومان قیمت گذاری شد.

قیمت درام ارمنستان امروز

امروز قیمت درام ارمنستان هم مسیری جز ثبات روز گذشته را در پیش گرفت و با تجربه افت ارزش دو تومانی که داشت، 153 تومان نرخ گذاری و مبادله شد.

درام ارمنستان

نرخ امروز بات تایلند

در بازار ارز تهران بات تایلند هم امروز افت قیمت داشت و با ریزش 14 تومانی نسبت به روز گذشته، 1616 تومان در بین معامله گران دست به دست شد.

آخرین قیمت رینگیت مالزی

دیگر نرخی که روز گذشته ثبات قیمت را تجربه کرده بود و امروز اما مسیر دیگری را پیش روی خود دید، رینگیت مالزی بود. هر رینگیت عصر امروز و در پایان مبادلات ارزی معامله گران، 120 تومان ارزان و 12550 تومان خرید و فروش شد.

قیمت لاری گرجستان در بازار

در نهایت امروز لاری گرجستان هم با توجه به شرایط حکام بر بازار ارز تهران مسیری جز کاهش را پیش روی خود ندید و پایان روز سه شنبه 23340 تومان ارزش گذاری شد که نسبت به روز گذشته 270 تومان کاهش داشته است.

خلاصه معاملات امروز بازار ارز تهران از شیب نزولی قیمت‌ها حکایت داشت و به جز دینار عراق که همواره با ثبات قیمت عجین است، سایر ارزها مسیر کاهشی را در پیش گرفتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی