نیروگاه اتمی بوشهر به زودی به مدار بازمی‌گردد

کدخبر: ۶۴۷۰۰۶
اقتصادنیوز: رئیس سازمان انرژی اتمی گفت که واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر که برای سوخت‌گذاری سالانه خاموش شده است،‌ اواخر خرداد مجدد به شبکه سراسری برق کشور متصل می‌شود.
نیروگاه اتمی بوشهر به زودی به مدار بازمی‌گردد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، محمد اسلامی اظهار کرد: واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر برای سوخت‌گذاری سالانه در دوم اردیبهشت سال جاری خاموش و از مدار تولید برق خارج شد. در حال حاضر سوخت‌گذاری انجام و تعمیرات در بخش‌های مختلف در حال انجام است و ان‌شاءالله اواخر خرداد ماه (هفته سوم) این نیروگاه مجدد به شبکه سراسری برق کشور متصل شود.

اسلامی: نیروگاه بوشهر اواخر خرداد به مدار برمی‌گردد/ معاون گروسی به ایران می‌آید نیروگاه اتمی بوشهر


رئیس سازمان انرژی اتمی درباره دیدار و مذاکرات معاونان فنی و حقوقی ایران و آژانس برای گفت‌وگو بر سر اجرای عملیاتی بیانیه مشترک اسفند ۱۴۰۱ گفت که معاونان ایران و آژانس در تماس و ارتباط هستند و به زودی معاون آقای گروسی برای ادامه گفت‌وگوها به ایران می‌آید.

رافائل گروسی در سفر اخیر خود به ایران در دیدار با مقامات سیاسی و هسته‌ای کشورمان مجموعه‌ای از اقدامات عملی ملموس را برای احیای بیانیه مشترک اسفند ۱۴۰۱ (۴ مارس ۲۰۲۳) با هدف بازگرداندن روند اعتمادسازی و افزایش شفافیت میان ایران و آژانس پیشنهاد کرد.

اسلامی: نیروگاه بوشهر اواخر خرداد به مدار برمی‌گردد/ معاون گروسی به ایران می‌آید مذاکرات گروسی و اسلامی در ایران

ایران پذیرفت که این پیشنهادات را بررسی کند، در این چارچوب مذاکرات فنی میان هیات‌های ایران و آژانس آغاز شد.

با توجه به در پیش بودن نشست فصلی شورای حکام در اواسط خردادماه، انتظار است تا دو طرف در این مذاکرات تا دو هفته دیگر به نتایج قابل توجهی دست پیدا کنند.

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که علاوه بر مفاد بیانیه مشترک اسفند ۱۴۰۱، حدود نیمی از موارد باقی مانده کشورمان با آژانس حل و فصل شد. دو مکان باقی مانده هم در فرآیند حل و فصل قرار دارد و طبق برنامه توافق شده، معاونان دو طرف در حال تعامل و گفت‌وگو هستند.

اسلامی گفت: مذاکره برای رفع تحریم‌های اقتصادی مذاکراتی سیاسی مربوط به مقامات سیاسی و دیپلماتیک دو طرف است و ربطی به گفت‌وگوهای ما با آژانس ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی