سیگنال‌های متفاوت دنا برای بازار خودرو/ مشتریان بلاتکلیف شدند

کدخبر: ۶۴۷۰۳۲
اقتصادنیوز: صورت‌های مالی ایران‌خودرو مربوط به فروردین 1403 نشان می‌دهد که خودروی دنا، محصول ایران‌خودرو همزمان دو سیگنال متفاوت به بازار مخابره کرده است.
سیگنال‌های متفاوت دنا برای بازار خودرو/ مشتریان بلاتکلیف شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، ایران خودرو در فروردین 1403 در تولید و عرضه دنا دو سیگنال متفاوت برای بازار مخابره کرد.

بررسی اطلاعات منتشر شده آبی‌های جاده مخصوص در سایت کدال سازمان بورس نشان می‌دهد این خودروساز در اولین ماه از سال جاری تولید حدود چهار هزار و 800 دستگاه انواع دنا را در خطوط تولید خود نهایی کرده است. تولید این تعداد دنا در مقابل تیراژ سال گذشته در همین بازه زمانی از افتی حول و حوش 11 درصدی را نشان می‌دهد.

خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص فروردین 1402 نزدیک به پنج هزار و 400 دستگاه دنا تولید کرده بود.

ایران‌خودرویی‌ها در حالی که در اولین ماه از فصل بهار در تولید دنا با افت روبرو بودند اما در عرضه همین خودرو مسیر متفاوتی را طی کرده است.

این خودروساز در فروش دنا توانسته رشد را در کارنامه خود ثبت کند. آن طور که اطلاعات ثبت شده در سایت کدال نشان می‌دهد آبی های جاده مخصوص در فروردین 1403 در مجموع حدود چهار هزار و 700 دستگاه انواع دنا را فاکتور کردند.

مقایسه فروش دنا در اولین ماه سال جاری با مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد ایران خودرویی ها امسال حدود 875 دستگاه دنا بیشر تولید کردند. این میزان رشد فروش به زبان درصد نشان می‌دهد خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص توانسته در فروش دنا نزدیک به 23 درصد رشد را به خود ببیند.

بنابراین شاهد هستیم دنا در فروردین 1403 دو پیام متفاوت را همزمان روانه بازار خودرو کرده است. از یک طرف افت تولید در کارنامه دنا ثبت شد و از طرف دیگر افزایش تیراژ فروش دنا رقم خورده است.

این پیام‌های متفاوت متقاضیان این محصول ایران‌خودرو را به نوعی بلاتکلیف کرده است. به طور معمول کاهش تیراژ تولید سیگنال منفی برای بازار محسوب شده و روی قیمت های بازاری محصولات خودروسازان اثر منفی می گذارد در مقابل تیراژ فروش سیگنال مثبت به بازار مخابره می‌کند.

باید منتظر ماند و دید آبی‌های جاده مخصوص در ادامه چه برنامه‌ای برای دنا در پیش می‌گیرند. آیا می‌توانند متقاضیان دنا را از این بلاتکلیفی خارج کنند و تیراژ تولید و عرضه را هم‌زمان افزایش دهند یا مسیر دیگری را درباره این خودرو در پیش می‌گیرند؟  

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی