خبر مهم وزیر صمت از برنامه جامع حمایت از صنایع

کدخبر: ۶۴۷۲۵۵
وزیر صمت از تدوین برنامه جامع برای حل مشکلات و حمایت از واحدهای صنعتی در کشور خبر داد.
خبر مهم وزیر صمت از برنامه جامع حمایت از صنایع

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، عباس علی آبادی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های صنعتی استان با بیان اینکه برنامه جامعی در وزارت صمت برای حل مشکلات واحدهای صنعتی در کشور تدوین شده است، افزود: امیدواریم بتوانیم از همه ظرفیت‌ها برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور استفاده کنیم.

خبر مرتبط
آخرین خبر از تعطیلی طلافروشی‌ها/ جزئیات حضور معاون وزیر صمت در بازار

اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه طلا در خصوص تعطیلی بازار طلا طی روزهای گذشته گفت: مخالف بستن واحدهای صنفی هستیم و مشکلی با شفافیت نداریم.

وی گفت: با توجه به اینکه مازندران به لحاظ شرایط اقلیمی یک استان ویژه، خاص و پرظرفیت در کشور است و می‌توانیم با بهره گیری از پتانسیل و اقلیم این استان در کشور جهش اقتصادی خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های خوب مازندران همجواری با دریای خزر است و اگر صنایع دریامحور بر مدار دانش بنیان و با نگاه صادراتی در منطقه شمال کشور شکل بگیرد، می‌تواند شکوفایی اقتصادی در مازندران را شکل دهد.

وزیر صمت تصریح کرد: برخی از افراد در راستای اخذ مجوز از وزارت صمت اقدام به دریافت زمین و تسهیلات ساخت واحدهای تولیدی کردند اما متأسفانه واحدهای تولیدی خود را راه نینداختند و از همین جا اعلام می‌کنم بر اساس قانون با این افراد برخورد شود.

علی آبادی یادآور شد: وزارت صمت هیچ محدودیتی برای تخصیص ارز برای تأسیس و توسعه واحدهای تولیدی ندارد و براساس توافق و پیگیری انجام شده با بانک مرکزی، بابت تأمین ارز به حوزه تولید کمبودی در کشور وجود ندارد، منتها باید نیاز آنها به ارز احراز شود و به ویژه اینکه ارز را به محصولاتی اختصاص دهیم که در حوزه صادرات فعال هستند.

وی تاکید کرد: صنایعی که رویکرد صادراتی نداشته باشند، از سوی وزارت صمت مورد حمایت قرار نخواهند گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید