هند:

آمریکا از اهمیت بندر چابهار مطلع است

کدخبر: ۶۴۷۴۲۴
اقتصادنیوز: جایسوال، سخنگوی وزارت خارجه هند اظهار کرد که ایالات متحده از اهمیت بندر چابهار برای اتصال منطقه‌ای آگاه است.
آمریکا از اهمیت بندر چابهار مطلع است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه هند اظهار کرد که ایالات متحده از اهمیت بندر چابهار برای اتصال منطقه‌ای آگاه است.

راندیر جایسوال روز جمعه اعلام کرد که واشنگتن اهمیت بندر چابهار را درک کرده و این بندر نیز نقش مهمی را در منطقه به‌ویژه برای کشورهای محصور در خشکی ایفا می‌کند.

به نوشته اکونومیک تایمز، جایسوال در یک کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با توافق ایران و هند درباره بندر چابهار گفت: این توافقنامه یک دستاورد بزرگ است.

خبر مرتبط
تجارت برق ایران و ترکیه کلید خورد

اقتصادنیوز: مذاکرات آغاز تجارت برق بین ایران و ترکیه در دیدار مدیرعامل شرکت توانیر با وزیر انرژی و منابع طبیعی این کشور در آنکارا نهایی شد.

وزیر امور خارجه هند نیز پیشتر تاکید کرده بود که این پروژه به کل منطقه سود خواهد رساند و مردم نباید دیدگاه محدودی نسبت به آن داشته باشند.

آمریکا روز دوشنبه هشدار داد که هر کشوری که با ایران تجارت کند، با «خطر احتمالی تحریم‌ها» مواجه می‌شود و اعلام کرد که از توافق بین تهران و دهلی نو در مورد بندر چابهار آگاه است.

منابع به اکونومیک تایمز گفتند که در نوامبر ۲۰۱۸، ایالات متحده، هند را از برخی تحریم‌ها برای توسعه بندر چابهار و ساخت یک خط راه‌آهن که آن را به افغانستان متصل می‌کند، معاف کرده بود.

به گفته منابع، هند تا بدین لحظه دقت کرده است که هیچ نهاد تحریم شده‌ای از ایران را در پروژه چابهار دخیل نکند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی