دور دنیا

2024 برای دلار خوش یمن بود/ امضای پوتین پای توافقنامه نشست/ سقوط قیمت‌ها در بازار ارز

کدخبر: ۶۵۳۰۷۷
اقتصادنیوز: امروز اغلب قیمت‌ها در جریان معاملات بازار ارز تهران پایین آمد و قیمت ریال عمان با روند نزولی 650 تومانی که داشت، 153230 تومان قیمت گذاری و معامله شد.
2024 برای دلار خوش یمن بود/ امضای پوتین پای توافقنامه نشست/ سقوط قیمت‌ها در بازار ارز

به گزارش اقتصادنیوز، دلار هر چند این روزها در بازار ارز تهران نوسان قیمت چندان محسوسی نداشته و در دامنه رنج حرکت کرده است؛ اما در بازارهای جهانی سرنوشت متفاوتی را تجربه کرده و مسیری متفاوت را در پیش گرفته است.

موضوعی که بلومبرگ هم به تازگی به آن اشاره کرده و در گزارشی به بررسی علت‌های رشد قابل توجه شاخص دلار آمریکا در سال 2024 پرداخته است. موضوعی که به عقیده تحلیلگران علت آن، گمانه‌زنی درباره این موضوع است که انتشار آمارهای تورمی ایالات متحده طی امروز چهارشنبه (23 خرداد) و همچنین تصمیم فدرال رزرو درباره مسیر نرخ بهره است. براساس گزارش اکوایران، شاخص لحظه‌ای دلار بلومبرگ در روز سه‌شنبه (22 خرداد)، چهار مرتبه به شکل متوالی با افزایش همراه شد و در مجموع 1/1 درصد رشد داشت. این روند مثبت به گزارش هفته گذشته از بازار کار آمریکا که نشان‌دهنده رشد بود و همچنین آشفتگی سیاسی در اروپا مربوط می‌شود. این شاخص در روز گذشته، تنها 0/4 درصد پایین‌تر از قله خود برای سال 2024 بود که در 19 آوریل ثبت شد.

پاتریک لاک، یک استراتژیست FX در JPMorgan Securities LLC در نیویورک، اعلام کرده: «امروز یک فرصت بزرگ برای دلار است تا رشد اخیر خود را ادامه دهد و این اتفاق به تصمیمات جروم پاول بستگی دارد.»

چهارشنبه یک روز نادر به حساب می‌آید زیرا در این روز گزارش فوق‌العاده مهم تورم آمریکا و تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره، مشخص می‌شود. پاتریک لاک می‌گوید دلار در زمانی که نمودار نقطه‌ای فدرال رزرو منتشر می‌شود و در مقایسه با جلساتی که این نمودار ارائه نمی‌گردد، عملکرد بسیار بهتری دارد. انتظارات اقتصاددانان و معامله‌گران بین یک و دو کاهش 0/25 درصدی نرخ بهره پیش از پایان سال 2024 نوسان دارد. این در حالیست که فدرال رزرو در ماه مارس سه کاهش نرخ بهره را پیش‌بینی کرده بود.

حال که صحبت از نوسانات شاخص دلار به میان آمد، وقت آن رسیده تا نگاهی هم به آخرین قیمت ها در بازار ارز تهران بیندازیم.

قیمت ریال عمان امروز 23 خرداد 1403

امروز همچنین قیمت ریال عمان در بازار بر مدار کاهش حرکت کرد و با روند نزولی 650 تومانی که داشت، 153230 تومان قیمت گذاری و معامله شد.

ریال عمان

قیمت لاری گرجستان امروز

امروز در جریان معاملات بازار ارز تهران قیمت لاری گرجستان، نسبت به روز گذشته نوسان محدودی را به ثبت رساند و با تجربه افت 70 تومانی، 20740 تومان نرخ گذاری و معامله شد.

نرخ برابری لاری گرجستان و دلار آمریکا هم امروز در بازار به 0.35 رسیده است.

نرخ امروز منات آذربایجان در بازار

سرنوشت منات آذربایجان هم در معاملات امروز به مانند لاری گرجستان بود و این ارز با نرخ 34590 تومان روز را به پایان رساند. ارزش منات نسبت به روز گذشته ریزش 120 تومانی داشته است.

آخرین قیمت درام ارمنستان امروز

کم نوسان ترین ارز بازار تهران امروز هم از عادت همیشگی خود دست بر نداشت و با حرکت در محدوده رنج، یک تومان ارزان و 152 تومان خرید و فروش شد.

امروز اما خبری درباره آغاز تجارت ایران با کشورهای اوراسیا که ارمنستان هم عضو آن ها محسوب می شود حسابی مورد توجه قرار گرفت؛ خبری که از امضای مهم پوتین بر یک قانون حکایت داشت. براساس گزارش اقتصادنیوز، فرایند قانونی توافقنامه تجارت آزاد بین کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) و ایران با امضای رئیس‌جمهوری روسیه کامل شد و حال اجرایی شدن این قانون نیازمند تصویب پارلمان‌های چهار کشور دیگر عضو این اتحادیه و همچنین مجلس شورای اسلامی است.

قیمت لیر ترکیه در بازار

ترکیه در معاملات امروز ثبات قیمت را تجربه کرده است و بدون تغییر نسبت به روز گذشته 1820 تومان قیمت گذاری و خرید و فروش شد.

قیمت لیر و دلار

نرخ امروز دینار عراق

معاملات امروز برای دینار عراق به مانند لیر ترکیه سپری شد که نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی را تجربه نکرد و با ثباتی که داشت، 45 تومان نرخ گذاری و خرید و فروش شد.

آخرین قیمت درهم امارات در بازار

قیمت درهم امارات اما امروز در جریان آب شنا کرد و روند نزولی را در پیش گرفت. ارزش درهم در حالی امروز به 16019 تومان رسید که نسبت به روز پیش کاهش 58تومانی داشته است.

نرخ امروز بات تایلند

امروز همچنین قیمت بات تایلند شش تومان رشد داشت و در پایان فعالیت معامله گران به 1611 تومان رسید.

قیمت رینگیت مالزی

معاملات بازار برای رینگیت مالزی هم افزایشی به پایان رسید و ارزش این ارز در پایان امروز 40 تومان پایین آمد تا 12470 تومان خرید و فروش شود.

خلاصه معاملات امروز بازار ارز تهران حکایت از حرکت کاهشی قیمت ها داشت و به جز بات تایلند که افزایشی بود و دینار عراق و لیر ترکیه که ثبات قیمت را تجربه کردند، سایر ارزها افت نسبی قیمت را در پیش گرفتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی