قیمت نفت به قله رسید

کدخبر: ۶۵۴۵۳۷
اقتصادنیوز:‌ قیمت‌های جهانی نفت امروز به دنبال چشم‌انداز مثبت تقاضا و نگرانی‌ها از گسترش جنگ به بالاترین سطح خود در طول هفت هفته گذشته رسید.
قیمت نفت به قله رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، قیمت نفت در روز چهارشنبه به بالاترین میزان خود در طول هفت هفته گذشته رسید؛ چراکه خوش‌بینی‌ها از تقاضای تابستان و نگرانی‌ها از گسترش درگیری‌ها اثر گزارش صنعت را خنثی کرد که نشان می‌داد ذخایر آمریکا به طور غیرمنتظره‌ای افزایش یافته است.

براساس گزارشی از رویترز، معاملات آتی نفت برنت تا ساعت 20:25 دقیقه به وقت تهران با 23 سنت افزایش به 85.56 دلار در هر بشکه رسید. معاملات نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز با 18 سنت افزایش، 81.75 دلار در هر بشکه معامله شد.

خبر مرتبط
بانک مرکزی آمار جدید داد/ اقتصاد ایران در دست نفت است؟

اقتصادنیوز: بر اساس آخرین آمارهای بانک مرکزی، رشد اقتصادی به ارزش افزوده در سال گذشته به سطح ۴.۵ درصد رسید. مهمترین عامل ایجادکننده این رشد اقتصادی بخش نفت بوده است.

به گفته یک معامله‌گر نفت، بازار درحال حاضر به طور لحظه‌ای تصویری ضعیف ارائه می‌دهد، ولی نشانه‌هایی از بهبود وجود دارد که نویددهنده چشم‌انداز خوشبینانه‌تری است. قیمت نفت برنت 8 دلار بالاتر از کمترین مقدار خود در اوایل ماه ژوئن است که نشان‌دهنده خوش‌بینی نسبت به ایجاد مازاد تقاضای بازار است.

هردوی معیارهای قیمت نفت در طول دو هفته گذشته تاحد زیادی بهبود یافته‌اند؛ به طوری که پس از حمله پهپاد اوکراینی که منجر به آتش‌سوزی پایانه نفتی در یک بندر بزرگ روسیه شد، بیش از یک دلار در جلسه معاملاتی قبلی افزایش یافت و به بالاترین حد خود در هفت هفته گذشته رسید.

در خاورمیانه، وزیر امور خارجه اسرائیل درباره یک جنگ تمام عیار با حزب الله لبنان هشدار داد. این درحالی است که تشدید جنگ خطر اختلال در عرضه در منطقه مهم تولیدکننده نفت را به همراه دارد.

به گفته یک استراتژیست بازار، به‌نظر می‌رسد هرگونه توافق بین هر دو طرف در کوتاه‌مدت دشوار باشد که ممکن است قیمت نفت را به خوبی حفظ کند.

داده‌های مربوط به چین این هفته نشان داد که تولید صنعتی در ماه می پایین‌تر از انتظارات بود، ولی خرده‌فروشی بیشترین رشد از ماه فوریه به ثبت رساند.

در همین حال، به گفته منابع بازار در روز سه‌شنبه، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 14 ژوئن تا 2.264 میلیون بشکه افزایش یافته است. با این حال، ذخایر بنزین تا 1.077 میلیون بشکه کاهش یافت، درحالی که فرآورده‌های نفتی تا 538 هزار بشکه افزایش یافت.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی