گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه

دلار سکان قیمت سکه را به دست گرفت/ افزایش قیمت در غیاب اونس؟/ 2 پیش بینی قیمت سکه امروز 3 تیر 1403

کدخبر: ۶۵۵۲۱۷
اقتصادنیوز: معامله گران معتقدند چشم سکه امروز در بازار به دلار خیره شده است و این اسکناس آمریکایی می تواند مسیر حرکتی آن را مشخص کند.
دلار سکان قیمت سکه را به دست گرفت/ افزایش قیمت در غیاب اونس؟/ 2 پیش بینی قیمت سکه امروز 3 تیر 1403
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات بازار طلا و سکه در روز شنبه دوم تیر در یک جمله خلاصه شده است؛ پیشروی در محدوده مشخص. هر چند قیمت ها هفته را با گپ مثبت آغاز کرده و از رکود هفته گذشته فاصله گرفته اند اما همچنان نوسان محسوسی را تجربه نکرده اند و در محدوده مشخصی حرکت می کنند.

قیمت سکه روز گذشته متاثر از افزایش قیمت دلار توانست در کانال 40 میلیون تومان پیشروی کند و تا حدود 40 میلیون و 300 هزار تومان هم بالا برود، روندی که در نیمه دوم معاملات تا حدودی تعدیل شد و این فلز گرانبهای داخلی با نرخ 40 میلیون و 200 هزار تومان به کار خود پایان داد.

حباب سکه امامی برای نهمین روز متوالی در کانال ۱۹ درصد ماندگار شد، اما حباب طلای آب شده علیرغم کاهش همچنان بالای یک درصد قرار دارد. طلای آبشده معاملات روز گذشته را در میانه کانال 14 میلیون به پایان رساند. براساس پیگیری های خبرنگار اقتصادنیوز، معامله گران معتقدند در حال حاضر محدوده ۱۴ میلیون و ۴۲۰ هزار واحد سطح حمایتی طلای آب شده است و محدوده ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مقاومت کوتاه‌مدت آن محسوب می شود.

قیمت دلار تهران هم روز گذشته تکان خورد و توانست از کانال 58 هزار تومان فاصله گرفته و در کانال 59 هزار تومان نوسان دهد، روندی که برای دلار هرات هم در جریان معاملات روز شنبه تکرار شد و این ارز با نرخ 59 هزار و 230 تومان به کار خود پایان داد. به گزارش اقتصادنیوز، معاملات پشت خطی اما مسیر متفاوتی را برای دلار هرات ترسیم کرد و این اسکناس آمریکایی با نرخ 59 هزار و 180 تومان به کار خود پایان داد.

معامله گران معتقدند دلار توانسته سکان قیمت سکه را از دست اونس درآورده و در اختیار خود بگیرد، موضوعی که با توجه به تعطیلی امروز بازار جهانی و عدم نقش آفرینی اونس طلا در بازار سکه، شدت بیشتری هم پیدا خواهد کرد.

پیش بینی معامله گران درباره روند حرکت قیمت سکه در معاملات امروز را می توان در دو محور بررسی کرد؛ گروه اول معتقدند مرز 40 میلیون و 200 هزار تومان برای سکه بسیار مهم است و برخلاف گذشته در طی دو هفته اخیر نتوانسته از آن گذر کرده و مسیر صعودی را در پیش بگیرد. به گزارش اقتصادنیوز،‌ به عقیده این گروه در صورت افزایش قیمت دلار به عنوان تنها مولفه اثرگذار بر قیمت سکه در بازار امروز، امکان رشد فلز گرانبهای داخلی و عبور آن از مرز 40 میلیون و 200 هزار تومان وجود دارد.

گروه دوم با نیم نگاهی به روند حرکت دلار در معاملات پشت خطی که کاهشی بوده است، معتقدند در صورت تداوم این روند برای دلار در بازار امروز، سکه شانسی برای صعود نداشته و اگر کاهش قیمت هم نداشته باشد، در همین محدوده نوسان خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی