خبر خوب سازمان هواپیمایی در راه است/ 6 میلیون پروزار بدون سانحه د راین مدت

کدخبر: ۶۵۶۷۰۵
اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با وجود همه مشکلات، در زمینه ورود ناوگان جدید و تجهیز ناوگان اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و امیدواریم تا پایان سال، ناوگان را به عددی برسانیم که مردم دغدغه‌ای برای پروازهای ایام خاص نداشته باشند.
خبر خوب سازمان هواپیمایی در راه است/ 6 میلیون پروزار بدون سانحه د راین مدت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد محمدی بخش در آیین آغاز به کار مرکز کنترل عملیات پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه صنعت هوانوردی شرایط سخت تحریم‌ها و کرونا را سپری کرد، اظهار کرد: با وجود این شرایط اما این صنعت متوقف نشد و به انجام ماموریت‌های مهم خود پرداخت و مجددا سرپا شد.

وی افزود:انجام شش میلیون پرواز بدون سانحه در مدت حدود چهار سال با وجود همه کمبودها، تحریم‌ها و مشکلات، نشان‌دهنده تخصص، توانمندی و تلاش بالای فعالان صنعت هواپیمایی کشور است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در حوزه عملیات حج نیز اقدامات لازم صورت گرفت و سفرها با امنیت و ایمنی انجام شد. یعنی با وجود اینکه عربستان ما را در شرایط بسیار سختی قرار داد اما با تدابیر  اتخاذ شده و برنامه‌ریزی دقیق این پروازها به صورت منظم و ایمن در حال اجرا است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه صنعت یکی از موضوعاتی که جای آن بسیار خالی است، چرخه تکمیلی صنعت است، گفت:در حوزه دفاتر طراحی ساخت، تعمیر و نگهداری،آموزش و ... در عالی ترین سطوح هستیم اما با این حال دستورالعملی تحت عنوان بازیافت هواپیما تدوین و بارگذاری شده است و برای اجرای پایلوت‌ آن نیز شهر همدان در نظر گرفته شده است تا شرکت‌هایی که دراین حوزه فعال هستند بتوانند اقدام به بازیافت قطعات هواپیما کنند.

خبر مرتبط
تاثیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت سوخت تحویلی به شرکت‌های هواپیمایی

اقتصادنیوز: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره تاثیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر قیمت سوخت تحویلی به شرکت‌های هواپیمایی جزئیاتی را مطرح کرد.

محمدی بخش در پایان گفت: با وجود همه مشکلات اما در زمینه ورود ناوگان جدید و تجهیز ناوگان اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و امیدواریم تا پایان سال ناوگان را به عددی برسانیم که مردم دغدغه‌ای برای پروازهای ایام خاص نداشته باشند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی