اقدام غیرمنتظره چین در بازار خودرو/ رکورد کاهش قیمت زده شد

کدخبر: ۶۵۷۰۹۸
اقتصادنیوز:‌ پرفروش‌ترین برند خودروی چین در این دوره، نزدیک به یک میلیون مدل فروخت که پس از شروع کند در ابتدای سال، بازگشتی دوباره داشت.
اقدام غیرمنتظره چین در بازار خودرو/ رکورد کاهش قیمت زده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این فروش تا حدی ناشی از اقدام شرکت برای کاهش قیمت در اکثر مدل‌ها در اوایل سال جاری بود و سودآوری را قربانی کرد و مدل‌های بنزینی ساخت برندهای خارجی را هدف قرار داد.

از نظر خودروهای صرفاً الکتریکی، فروش سه ماهه ۴۲۶ هزار دستگاه آن را در فاصله قابل توجهی با سبقت گرفتن از تسلا به عنوان بزرگترین فروشنده خودروهای برقی در سراسر جهان قرار می‌دهد.

تسلا که توسط تحلیلگران پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه دوم ۴۴۱ هزار و ۱۹ خودروی برقی بفروشد، در بازارهای کلیدی مانند چین و اروپا دچار افت فروش شده است.

بی‌وای‌دی در بازه زمانی آوریل تا ژوئن، رکورد فروش ۹۸۲ هزار و ۷۴۷ دستگاه خودروی سواری را به ثبت رساند. در ماه ژوئن، این میزان به ۳۴۰ هزار و ۲۱۱ دستگاه خودروی سواری برقی و هیبریدی رسید که یک رکورد ماهانه نیز محسوب می‌شود. با افزایش تنش‌های تجاری، صادرات نیز برای اولین‌بار در سه ماهه گذشته به بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه رسید.

عقب نشینی ایالات‌متحده و اخیراً اتحادیه اروپا در مورد صادرات خودروهای برقی چین می‌تواند جاه طلبی‌های جهانی بی‌وای‌دی را در بازارهای کلیدی تضعیف کند. فروش در اروپا، حتی قبل از اعمال تعرفه های اضافی، ضعیف است. این شرکت امیدوار است با حمایت مالی از مسابقات فوتبال قهرمانی اروپا، مشتریان را تا حدودی مجذوب خود کند.

طبق گزارش بلومبرگ، بی‌وای‌دی در سه ماهه دوم، اولین وانت هیبریدی خود را در مکزیک ارائه کرد تا به یک نوع خودرو جدید توسعه یابد. این برند خودرو همچنین از پلتفرم پلاگین هیبریدی جدید با قابلیت برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر رونمایی کرد که فروش را بیشتر افزایش داد.


 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی